Jesteś tutaj: HomeMagazynArtykuły filtrowane wg daty: poniedziałek, 03 styczeń 2022

W kwietniu 2020 roku inspektorzy sanitarni ujawnili, że część przedsiębiorców pomimo lockdownu dalej prowadziła swoją działalność. Na podstawie przepisów w sprawie przeciwdziałania pandemii COVID-19 zostali oni ukarani karami finansowymi. Niektórzy się odwołali do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego. W grudniu – po półtora roku - Naczelny Sąd Administracyjny podtrzymał kilka korzystnych dla przedsiębiorców wyroków.

Opublikowano w Bydgoszcz

Z danych ,,Rzeczypospolitej” wynika, że po zatwierdzeniu taryf przez Urząd Regulacji Energetycznej ceny gazu dla gospodarstw domowych wzrosną od 41 do nawet 58%, w przypadku spółdzielni mieszkaniowych wzrosty mogą wynieść jednak nawet kilkaset procent. Zdaniem posła Pawła Olszewskiego za tych ostatnich odbiorców winę ponosi luka prawna.

Opublikowano w Bydgoszcz

Od soboty obowiązuje nowy, znacznie bardziej srogi taryfikator mandatów, dzień później (2 stycznia) przekonał się o tym 37-letni inowrocławianin, który ulicą Poznańską gnał 126 km/h, co trzeba określić za wyjątkowo nieodpowiedzialne. Prędkość zmierzyli mu policjanci z inowrocławskiej drogówki.

Opublikowano w Inowrocław

Od 31 grudnia obowiązki prezesa Wojskowych Zakładów Lotniczych objął Marcin Nocuń, który zastąpił Wojciecha Kotlarka, który to z kolei powołany został do Rady Nadzorczej spółki. Nocuń obowiązki prezesa ma pełnić czasowo, do czasu wyboru nowego prezesa.

Opublikowano w Bydgoszcz

Wszystko na to wskazuje, że dość płynnie przejdziemy z czwartej fali koronawirusa w falę piątą – podkreślił wiceminister zdrowia Waldemar Kraska. Poinformował, że w Polsce są potwierdzone 52 przypadki zakażenia wariantem omikron i że ta odmiana koronawirusa jest bardzo zakaźna i dość szybko zdominuje wariant delta.

Opublikowano w Regionalne

W sierpniu 2020 roku z funkcji ministra zdrowia zrezygnował Łukasz Szumowski. Zastąpił go wówczas urzędujący do dzisiaj minister Adam Niedzielski. Wówczas media spekulowały, że pod uwagę brano nazwisko bydgoskiego posła, przewodniczącego sejmowej komisji zdrowia Tomasza Latosa. Ciekawe kulisy zdradza były wiceminister ds. nauki Wojciech Maksymowicz.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Luty 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29      

Wiadomości z regionu