Jesteś tutaj: HomeMagazynArtykuły filtrowane wg daty: wtorek, 04 styczeń 2022

Jeszcze przed końcem roku Komisja Europejska zaprezentowała projekt rewizji sieci TEN-T. Uwzględniono w tej propozycji wzrost znaczenia szlaku kolejowego łączącego Bydgoszcz z portem w Gdyni, a także włączenie węzła Budapeszt do korytarza Bałtyk-Adriatyk. Propozycja Komisji jednak już nie uwzględnia uznania Bydgoszczy za węzeł sieci bazowej, podtrzymując rangę węzła sieci kompleksowej.

Opublikowano w Bydgoszcz

Pojawia się coraz więcej dowodów na to, że wariant koronawirusa Omikron atakuje górne drogi oddechowe, powodując jednak łagodniejsze objawy zakażenia niż poprzednie warianty - oświadczył we wtorek Abdi Mahamud, specjalista Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) ds. zapobiegania zakażeniom.

Opublikowano w Regionalne

 

Osoby zaszczepione i hospitalizowane z powodu niepożądanych odczynów poszczepiennych będą mogły ubiegać się o świadczenie kompensacyjne bez konieczności odwoływania się do długotrwałej procedury postępowania przed sądem – przewiduje ustawa, którą we wtorek podpisał prezydent Andrzej Duda.

Opublikowano w Magazyn
wtorek, 04 styczeń 2022 12:57

Samorządowcy przeciwko zmianom w oświacie

Dzisiaj (4 stycznia) Komisja Edukacji, Nauki i Młodzieży w Sejmie RP zajmie się projektem ustawy zmieniającej prawo oświatowe, nazwane popularnie LexCzarnek. Krytycznie ten projekt oceniła dzisiaj wiceprezydent Bydgoszczy Iwona Waszkiewicz, apelując do parlamentu, aby odrzucić forsowane zmiany.

Opublikowano w Bydgoszcz

10 stycznia jako dzień powrotu dzieci do szkół nie budzi mojej wątpliwości, ten powrót nastąpi - zapowiedział wiceminister edukacji i nauki Tomasz Rzymkowski w radiowej Jedynce.

 

Opublikowano w Regionalne

,,Spektakularna transakcja” tak określany jest zakup przez amerykańską grupę CBRE Investment Management portfela sześciu parków magazynowych od European Logistics Investment o łącznej powierzchni ponad 210 tys. metrów kwadratowych. Jak ustaliliśmy, w przypadku Bydgoszczy chodzi o Panattoni Park Bydgoszcz II.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Luty 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29      

Wiadomości z regionu