Jesteś tutaj: HomeMagazynArtykuły filtrowane wg daty: poniedziałek, 10 styczeń 2022

2,6% to stopa bezrobocia w Bydgoszczy na dzień 31 grudnia 2021 roku. Historycznie jest to najniższy wskaźnik od momentu liczenia w Polsce poziomu bezrobocia, jest to bardzo niski wskaźnik, który nie jest korzystny dla gospodarki,bowiem brakuje pracowników, co spowalnia rozwój gospodarczy.

Opublikowano w Bydgoszcz

Ostatni tydzień – jak informowaliśmy – przyniósł spadek średniej liczby zakażeń, co się wpisuje w trwającą od połowy grudnia tendencję. Spadek był jednak minimalny, stąd też najprawdopodobniej najbliższe dni przyniosą już tendencję wzrostową, a co za tym idzie będzie przybywać osób potrzebnych hospitalizacji. Przekaz rządowy wprost przestrzega przed V falą jeszcze w styczniu.

Opublikowano w Regionalne

W poniedziałek Prokuratura Okręgowa w Gdańsku wezwała na przesłuchanie w charakterze podejrzanego prezydenta Inowrocławia Ryszarda Brejzę. Wezwanie na przesłuchanie mieli złożyć w urzędzie funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Sprawa dotyczyć ma afery fakturowej.

Opublikowano w Inowrocław

Temat Pegasusa, czyli izraelskiego systemu pozwalającego sprawnie inwigilować wybraną osobę za pośrednictwem jej telefonu komórkowego, stworzonego na potrzeby walki z terroryzmem, to w Polsce jeden z wiodących. Wszytko za sprawą potwierdzenia, że Pegasus wykorzystany został do inwigilowania senatora Krzysztofa Brejzy, wybranego z okręgu inowrocławskiego, który w 2019 roku, gdy dochodziło do szpiegowania Pegasusem pracował w sztabie wyborczym PO.

Opublikowano w Inowrocław

Harold James pracownik Uniwersytetu w Princeton (USA) opublikował na indonezyjskim portalu Jakarta Globe artykuł ,,Poland's Succes”, w którym zachwala zmiany gospodarcze jakie przeszła Polska od momentu upadku komunizmu - Poland’s economic transformation since then has been a dramatic success, with continued growth – pisze.

Opublikowano w Bydgoszcz

W grudniu 2010 roku miała miejsce premiera gry Cyberpunk 2077, na którą czekali gracze z całego świata, o czym świadczy sprzedaż 8 mln egzemplarzy jeszcze w przedsprzedaży. Dla nas wywoływała ona podwójne emocje, bowiem Cyberpunka tworzy polskie studio CD Projekt RED, z którym związane są także osoby z naszego regionu. Pierwsze tygodnie dla Cyberpunka nie były dobre.

Opublikowano w Magazyn

To duży sukces, że w okresie pandemii nauka stacjonarna odbywała się bez przerw w 95-98 proc. szkół; dzisiaj ponad 4,5 mln dzieci i młodzieży wraca do szkół, apeluję do rodziców o obserwowanie dzieci, czy nie mają infekcji - mówił w poniedziałek minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek.

 

Opublikowano w Regionalne

23 kwietnia 2018 została zniszczona piesza kładka nad alejami Jana Pawła II, w ciągu ulicy Czeskiej. Okazało się, że zniszczenia dokonał wykonawca inwestycji realizowanej na zamówienie ZDMiKP, ale dopiero w kwietniu 2021 roku ZDMiKP wystąpił do sądu o egzekucję należności. Koszt naprawy kładki to 82,4 tys. zł, te pieniądze musieli zapłacić bydgoscy podatnicy.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Maj 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Wiadomości z regionu