Jesteś tutaj: HomeMagazynArtykuły filtrowane wg daty: czwartek, 20 styczeń 2022

Przy ulicy Dworcowej 28 od wielu lat działał dwupoziomowy punkt handlowy – przez lata mieścił się w nim sklep komputerowy, sklep monopolowy, studio tatuażu, sklep z zabawkami dla dzieci, czy skup monet. Każdy kto od czasu do czasu przechadzał się Dworcową zapewne kojarzy to miejsce. Wkrótce budynek będzie zrównany z ziemią.

Opublikowano w Bydgoszcz

Eurostat opublikował dane dotyczące zgonów w grudniu – w naszym województwie było to ponad 3,5 tys., czyli podobny wynik jak w grudniu 2020, gdy mieliśmy też ponad 3,5 tys. zgonów. Dla porównania w 2019 roku – czyli jeszcze przed pandemią, w grudniu zmarło 2,1 tys. osób. Możemy mówić zatem o około 1,4 tys. nadmiarowych zgonów!

Opublikowano w Regionalne

- Ufam, że kolejne pokolenia ocenia, że mimo niełatwego czasu pandemii, niestabilnej sytuacji gospodarczej, rosnącego poczucia społecznego niepokoju, zdaliśmy ten sprawdzian z historii – tak o współczesnych działaniach mówił na płycie Starego Rynku prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski, w 102 rocznicę powrotu Bydgoszczy do Polski, podkreślając tym samym, że wobec testamentu tych, którzy brali udział w wydarzeniach z 1920 roku mamy powinności.

Opublikowano w Bydgoszcz

102 lata temu na płycie Starego Rynku pojawiły się po 148 latach wojska polskie, kilka godzin wcześniej Bydgoszcz opuścili Niemcy, którzy przez ponad wiek byli okupantami. Wydarzenia rocznicowe rozpoczęły się od Mszy Świętej, która w Katedrze Bydgoskiej celebrował bp. Krzysztof Włodarczyk.

Opublikowano w Bydgoszcz

Działający na terenie Hali Widowiskowo-Sportowej punkt szczepień rozszerzy swoją działalność, z inicjatywy prezydenta Ryszarda Brejzy będą realizowane również szczepienia wyjazdowo w domach mieszkańców, którzy mają problemy z samodzielnym dotarciem na szczepienie. Celem inicjatywy jest większa wyszczepialność społeczeństwa.

Opublikowano w Inowrocław

W ubiegłym tygodniu Onet.pl poinformował o gigantycznym wycieku danych dotyczących wyposażenia polskiej armii do internetu. Wstępne podejrzenia wykazały, że do wycieki doszło w Inspektoracie Wsparcia Sił Zbrojnych w Bydgoszczy. Wyciek obejmuje ponad 1,7 mln rekordów.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Maj 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Wiadomości z regionu