Jesteś tutaj: HomeMagazynArtykuły filtrowane wg daty: wtorek, 25 styczeń 2022

Dla arcybiskupa Jana Lengi Franciszek nie jest papieżem tylko heretykiem, wzywa on do tworzenia podziemnego kościoła, który miałby wypowiedzieć posłuszeństwo Watykanowi. Arcybiskup w swojej krucjacie przeciwko Watykanowi nie znalazł specjalnie sprzymierzeńców wśród innych duchownych, za to dzięki internetowi zdobył swój ,,fan klub” wśród świeckich. Za kilka dni w Kinoteatrze Adria w Bydgoszczy partia Korona Grzegorza Brauna organizuje promocję jego książki sugerującej, że papież Franciszek jest marionetką masonów.

Opublikowano w Bydgoszcz

W szpitalach województwa kujawsko-pomorskiego, leczących pacjentów covidowych, zostanie zrealizowanych 27 inwestycji związanych z zaopatrzeniem w tlen. Łączna wartość wszystkich przedsięwzięć to 12,6 mln zł - poinformował we wtorek wojewoda Mikołaj Bogdanowicz.

Opublikowano w Regionalne

Na początku stycznia z telefonu Doroty Brejzy zadzwoniono do Wielospecjalistycznego Szpitala w Inowrocławiu z informacją o rzekomym podłożeniu bomby. Był to fałszywy alarm, zdaniem właścicielki telefonu, jej urządzenie było wielokrotnie przejmowane i miało służyć np. wysyłaniu gróźb do różnych instytucji. Sprawę wyjaśnić ma warszawska prokuratura.

Opublikowano w Inowrocław

Jutrzejsza (styczniowa) sesja Rady Miasta Bydgoszczy odbędzie się w trybie zdalnym, będzie to pierwsza zdalna sesja od maja. Decyzję o przejściu na tryb zdalny podjęła w poniedziałek przewodnicząca Monika Matowska. Związana jest ona z rozpoczynającą się V falą pandemii i pojawieniem się znacznie szybciej rozprzestrzeniającego się wariantu Omnikron.

Opublikowano w Bydgoszcz

W poniedziałek podpisano uroczyście umowę pomiędzy Akademią Muzyczną w Bydgoszczy a firmą Unibep, na budowę nowej siedziby tej uczelni, która może się poszczycić wieloma absolwentami wyróżnianymi na międzynarodowych konkursach. Gościem uroczystości był wicepremier, a zarazem minister kultury Piotr Gliński. Pracę budowlane mają ruszyć w środę.

Opublikowano w Bydgoszcz

W grudniu w województwie kujawsko-pomorskim mieliśmy 1,4 tys. nadmiarowych zgonów, przez cały 2021 rok było to 6 tys., czyli populacja większa od liczby mieszkańców Więcborka. Polska przoduje w śmiertelności COVID-19, wynika to m.in. z dość liberalnej polityki dotyczącej zapobiegania rozprzestrzeniania się pandemii. Właściwie każdy pomysł ograniczania rozwoju epidemii, czyli w praktyce ratowania życia, spotyka się z agresywną reakcją środowisk kwestionujących zagrożenie. Są jednak osoby publiczne, które potrafią podejmować odważne decyzję.

Opublikowano w Regionalne

Sieć sklepów spożywczych Stokrotka wynajęła 2 835 mkw. powierzchni magazynowej oraz 125 mkw. powierzchni biurowej na terenie 7R Park Bydgoszcz I. Sieć sklepów Stokrotka reprezentowana była przez międzynarodową firmę doradczą Cushman & Wakefield – w prowadzeniu transakcji uczestniczyli Kamil Żach oraz Paulina Machałowska.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Maj 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Wiadomości z regionu