Jesteś tutaj: HomeMagazynArtykuły filtrowane wg daty: sobota, 29 styczeń 2022

,,Przejrzyj na oczy” - to hasło 30. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który wskazuje na cel tegorocznej zbiórki, a będzie to zakup sprzętu do lepszej diagnostyki wad wzroku u dzieci oraz do ich leczenia. Dzisiaj na ulicach Bydgoszczy spotkamy wielu wolontariuszy, po rocznej przerwie powróci też bydgoski koncert, który odbędzie się na HSW Łucznizka.

Opublikowano w Bydgoszcz

W sobotę na płycie Starego Rynku odbyło się zgromadzenie zorganizowane przez środowiska antyszczepionkowe. Do zjechania się do Bydgoszczy namawiał na swoim patostreamie Wojciech O., przeciwko któremu toczy się sprawa o szerzenie antysemityzmu podczas Święta Niepodległości w Kaliszu. W przemówieniach oprócz kwestionowania istnienia pandemii COVID-19 oraz bagatelizowania śmiertelności tego wirusa, pojawiły się też groźby śmierci. Wojciech O. wraz z drugim obwinionym Marcinem O. pojawili się też w Bydgoszczy.

Opublikowano w Bydgoszcz

- Propozycja rewizji sieci TEN-T napawa mnie pewnym rozczarowaniem – mówił na poniedziałkowym hybrydowym posiedzeniu Komisji Transportu i Turystyki europoseł Kosma Złotowski - Dlatego, że nie uwzględnia Bydgoszczy jako węzła sieci bazowej. Do tej sprawy krótko odniosła się unijna komisarz ds. transportu , rumuńska polityk Adina Valean.

Opublikowano w Bydgoszcz

W czwartek w województwie kujawsko-pomorskim stwierdzono 2498 nowych zakażeń, co jest najwyższym wynikiem w trakcie trwania całej pandemii. Ostatni tydzień to blisko 12 tys. zakażeń w naszym województwie, czyli o ponad 90% więcej niż analogicznie tydzień wcześniej.

Opublikowano w Magazyn

Przybywa polskich firm, które planują przeniesienie działalności do Estonii. To kraj, który ze względu na przejrzysty system podatkowy czy niskie koszty prowadzenia działalności coraz częściej staje się pierwszym wyborem. Często decyduje o tym także potencjał tego rynku jako bramy do Skandynawii. Inna zaleta to łatwość założenia firmy w Estonii. Najprostszą metodą na przeniesienie działalności jest uzyskanie e-rezydencji. Z tego rozwiązania chętnie korzystają również Polacy, którzy założyli w Estonii już 450 firm.

Opublikowano w Magazyn

W czwartek posłowie zdecydowali o odrzucenie wszystkich poprawek Senatu do ustawy budżetowej na 2022 rok. Odrzucona została również poprawka Senatu RP zakładająca wsparcie finansowe dla przebudowy Wiaduktów Warszawskich, w tym Węzła Wschodniego w Bydgoszczy.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Maj 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Wiadomości z regionu