Jesteś tutaj: HomeMagazynArtykuły filtrowane wg daty: piątek, 14 styczeń 2022

Śmiertelność spowodowana przez COVID-19 w Polsce jest jedna z najwyższych w Europie, a właściwie jesteśmy także w światowej czołówce. Jedną z przyczyn tego jest niski poziom wyszczepialności oraz powiązane z nim zjawisko lekceważenia zagrożenia jakie niesie pandemia. Zdaniem grupy polskich naukowców podwaliny pod takie nastawienie społeczne antyszczepionkowcy postawili w latach poprzedzających pandemię COVID-19.

Opublikowano w Bydgoszcz

Interdyscyplinarne Centrum Modelowania Matematycznego i Komputerowego Uniwersytetu Warszawskiego przedstawiło prognozę przebiegu epidemii na najbliższe tygodnie – wariant Omnikron może doprowadzić nawet do blisko 100 tys. zakażeń dziennie. Dla przypomnienia w II fali w szczycie mieliśmy niecałe 30 tys. zakażeń. Przy takiej skali zakażeń testowanie okaże się wielkim wyzwaniem, bowiem dla wykrycia tak dużej liczby zakażeń trzeba byłoby wykonywać około 0,5 mln testów dziennie.

Opublikowano w Regionalne

W kwietniu 28-letni Adam R. pod wpływem alkoholu wszedł na recepcję Komendy Miejskiej Policji w Inowrocławiu, po czym rozlał łatwopalną ciecz, którą następnie podpalił. Szybka interwencja strażaków sprawiła, że zakończyło się na zniszczeniach, które oszacowano na 13 tys. zł.

Opublikowano w Inowrocław

Onet.pl ujawnia, że w niedzielę (9 stycznia) do internetu wyciekła baza danych posiadająca ponad 1,7 mln zapisów dotyczących wyposażenia polskiej armii – od majtek i śrubek, po broń przeciwpancerną, czołgi czy nawet myśliwce F-16. Te dane przedstawiają szczegółowo stan posiadania polskiej armii i jego braki, zdaniem ekspertów została ona skopiowana przez obce wywiady.

Opublikowano w Bydgoszcz

Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego zaprezentowała raport o bezpieczeństwie w 2020 roku. W tych danych nie zobaczymy jeszcze efektów zmiany statusu pieszych, którzy pierwszeństwo zyskali już przed wejściem na jezdnie, ale widać pewne pozytywne tendencję. Niestety słabo na tle kraju wypadamy pod względem ciężkości obrażeń i wspomnianego bezpieczeństwa pieszych.

Opublikowano w Regionalne

Bydgoska firma Grydsen zajmuje się wdrażaniem innowacji w zakresie rehabilitacji seniorów. We współpracy z bydgoskimi uczelniami wyższymi realizowany był program GRADYS, którego celem było wykorzystanie do tego celu technologii VR – wirtualnej rzeczywistości.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Wrzesień 2019 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            

Wiadomości z regionu