Jesteś tutaj: HomeMagazynArtykuły filtrowane wg daty: czwartek, 27 styczeń 2022
czwartek, 27 styczeń 2022 19:24

Rekordowa wymiana handlowa polsko-chińska

– Azja staje się motorem wzrostu gospodarczego w XXI wieku – mówi Andrzej Juchniewicz, szef biura zagranicznego PAIH w Szanghaju. Jak podkreśla, zwłaszcza Chiny – które już w tej chwili są dla Polski głównym partnerem handlowym w tamtejszym regionie – stwarzają ogromny potencjał rozwoju polskim firmom. Ekspansja wiąże się jednak z szeregiem barier, niuansów i formalności, przez co nie jest tak łatwa jak prowadzenie działalności w obrębie UE.

Opublikowano w Magazyn

Rozporządzenie w sprawie wykazu badań diagnostycznych, które mogą być wykonywane przez farmaceutę, wchodzi w czwartek w życie. Regulacja umożliwia m.in. testowanie w kierunku SARS-CoV-2 w punktach aptecznych.

 

Opublikowano w Regionalne

Wczoraj (środa) Rada Miasta Bydgoszczy przyjęła apel do premiera, w którym krytycznie ocenia zasady II edycji Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych. W dyskusji część radnych opozycji wprost twierdziła, że Bydgoszcz powinna się dzielić z małymi gminami.

Opublikowano w Bydgoszcz
czwartek, 27 styczeń 2022 14:28

W kujawsko-pomorskim mamy rekord zakażeń

W czwartek w województwie kujawsko-pomorskim stwierdzono 2498 zakażeń COVID-19. To najwyższa liczba od początku pandemii. W skali kraju również mamy rekord na poziomie blisko 58 tys. zakażeń.

Opublikowano w Regionalne

Celem Generalnego Pomiaru Ruchu prowadzonego co pięć lat jest oszacowanie średniego natężenia na konkretnych drogach krajowych i wojewódzkich, co pozwala z jednej strony wykazać skutki oddawania nowej infrastruktury, ale też planować działania przyszłościowe. W przypadku Bydgoszczy – jeżeli chodzi o dawne drogi krajowe nr 5 i 25 – mamy dziurę. Musimy poczekać 4 lata na kolejny pomiar.

Opublikowano w Bydgoszcz
czwartek, 27 styczeń 2022 13:03

Ślubowanie radnego czasów pandemii

Od środy Bydgoszcz ma nowego radnego – uroczyste ślubowanie, będące wymogiem objęcia mandatu złożył Wojciech Bartoszek. Na co dzień Bartoszek kieruje Muzeum Wojsk Lądowych w Bydgoszczy, do Rady Miasta kandydował z listy Prawa i Sprawiedliwości.

Opublikowano w Bydgoszcz

Rada Powiatu Sierpeckiego oraz Rada Gminy Mochowo z województwa mazowieckiego przyjęły apele, aby uruchomić połączenie kolejowe pomiędzy Sierpcem, Toruniem i Bydgoszczą. Są to ciekawe inicjatywy, bowiem pokazują, że Bydgoszcz jako miasto wojewódzkie oddziałuje nawet na północne Mazowsze. Od stycznia Sierpc zyska trzy połączenia kolejowe z kujawsko-pomorskim, dokładnie z Toruniem.

Opublikowano w Regionalne

Stacja Bydgoszcz Zachód leży pomiędzy Bydgoszczą Główną i Osową Górą, jest to stacja wykorzystywana przez pociągi osobowe łączące Bydgoszcz z Nakłem i Piłą. PKP SA chce wyremontować tę stację, opracowano robiące wrażenie wizualizację, ale póki co nie udało się ruszyć z pracami.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Czerwiec 2022 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      

Wiadomości z regionu