Jesteś tutaj: HomeMagazynArtykuły filtrowane wg daty: środa, 12 styczeń 2022

Od kilku miesięcy wiemy, że prowadzone obecnie naprawy Wiaduktów Warszawskich, które łączą centrum Bydgoszczy z Fordonem są tymczasowe i w perspektywie kilku lat będzie trzeba zbudować nowe mosty. Wiązać będzie się to jednak z kosztami, które z punktu widzenia budżetu Bydgoszczy mogą być trudne do udźwignięcia.

Opublikowano w Bydgoszcz

Pierwsza polska lokomotywa wodorowa wyprodukowana przez bydgoską PESA, czy informatyczny patent Revdebug, opatentowany w Stanach Zjednoczonych, a stworzony przez bydgoskich programistów. To wynalazki o których pisaliśmy w ubiegłym roku, z których jako mieszkańcy regionu możemy być dumni. Patrząc jednak globalnie, to kujawsko-pomorskie polskim zagłębiem innowacyjności nie jest.

Opublikowano w Regionalne

Prawo i Sprawiedliwość powoli wdraża reformę partii, z tego też powodu od lutego pracę rozpocznie 16 sekretarzy wojewódzkich, których zadaniem będzie nadzorowanie struktur lokalnych i przygotowanie podziału kraju na nowe struktury okręgowe. W województwie kujawsko-pomorskim prezes Jarosław Kaczyński na tę funkcję powołał Annę Maćkowską.

Opublikowano w Krajna i Pałuki

Zapowiedź postawienia zarzutów prezydentowi Inowrocławia Ryszardowi Brejzie to w naszym województwie temat numer jeden ostatnich dni. Wszystko powiązane jest z aferą fakturową, ale trzeba pamiętać, że główna podejrzana w tej sprawie Agnieszka Ch. Zanim przyszła pracować w inowrocławskim ratuszu, była dyrektorem Domu Kultury ,,Ziemowit” w Kruszwicy, gdzie zdaniem CBA również dochodziło do nieprawidłowości.

Opublikowano w Kruszwica

Stowarzyszenie Sanctus Paulus to jedno z najhojniej wspieranych przez podległy wicepremierowi Piotrowi Glińskiemu Narodowy Instytut Kultury organizacji – w ostatnich dwóch latach NIW przyznał ponad 800 tys. zł dotacji. O tej organizacji media w Polsce informowały nie raz, dotarliśmy do kolejnych wątpliwości, które budzi zakup 8 laptopów oraz przyjęcie przez NIW rozliczenia pomimo nieutworzenia 6 etatów, do czego stowarzyszenie wnioskując o dotację się zobowiązało.

Opublikowano w Bydgoszcz
środa, 12 styczeń 2022 07:02

Policjanci zatrzymali ponad 800 praw jazdy

Komenda Wojewódzka Policji w Bydgoszczy podsumowała działalność grupy ,,SPEED” z drogówki, która skupiała się na łamaniu dozwolonej prędkości jazdy. To kilkadziesiąt tysięcy mandatów na terenie województwa kujawsko-pomorskiego i setki zatrzymanych praw jazdy. Grupa ,,SPEED” została powołana w połowie 2019 roku.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Listopad 2022 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        

Wiadomości z regionu