Jesteś tutaj: HomeMagazynArtykuły filtrowane wg daty: czwartek, 13 styczeń 2022

Obwodnica Bydgoszczy biegnie w ciągu drogi ekspresowej S-5, która pozwala poruszać się z większą prędkością, ale również na niej musimy się pilnować, inaczej może przyjść nam sporo zapłacić. Przekonał się o tym kierowca Mercedesa, którego namierzyli policjanci z grupy ,,Speed” w Szczutkach nieopodal węzła Tryszczyn (Bydgoszcz – Opławiec).

Opublikowano w Bydgoszcz

Należy oczekiwać, że za dwa tygodnie na Omikron może przypadać 90 proc. zakażeń – powiedział PAP dr Franciszek Rakowski z Interdyscyplinarnego Centrum Modelowania Matematycznego i Komputerowego UW. W szczycie kolejnej fali może być od 100 do 140 tys. wykrytych infekcji COVID-19, a rzeczywistych nawet około 800 tys.

Opublikowano w Magazyn

Ostatnie tygodnie dobrych wiadomości dla pasażerów inowrocławskiego MPK nie przyniosły, najpierw dowiedzieli się, że kilka dni w roku autobusy nie będą jeździć w ogóle, następnie przewoźnik wprowadził cięcia w kursach. Radny Dobromir Szymański uważa, że mimo wszystko należy w tej sprawie przeprowadzić konsultację społeczne, gdy ratusz mu odmówił, zapowiedział, że samemu je zorganizuje.

Opublikowano w Inowrocław

Wstępne badania potwierdzają skuteczność szczepionek przeciw Covid-19 przy zakażeniu wariantem Omikron i wskazują, że preparaty te w dużym stopniu chronią przed ciężkim przebiegiem choroby i hospitalizacją - poinformowała Europejska Agencja Leków (EMA).

Opublikowano w Regionalne

Roczne globalne koszty związane ze zdrowiem psychicznym m.in. wywołane pandemią mogą do 2030 r. wynosić ponad 6 bln dol. - wynika z raportu firmy doradczej Deloitte. Dodano, że opieka zdrowotna na całym świecie odpowiada za 4 proc. emisji dwutlenku węgla.

Opublikowano w Magazyn

Już w środę udało się zamknąć 35 posiedzenie Senatu RP, w trakcie którego senatorowie wprowadzili poprawki do ustawy budżetowej na 2022 rok, którą Sejm uchwalił w grudniu. Teraz do poprawek Senatu odniosą się posłowie, którzy mogą jest pozostawić lub odrzucić.

Opublikowano w Bydgoszcz

W czwartek zastępca prezydenta Michał Sztybel ogłosił wyniki Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego z 2021 roku, czyli inwestycje planowane do realizacji w roku bieżącym. Jeżeli chodzi o projekty ponadosiedlowe kolejny rok z rzędu bydgoszczanie opowiedzieli się za dalszą rewitalizacją Parku nad Kanałem Bydgoskim. W ramach 9 edycji BBO rozdysponowano kwotę 16,1 mln zł.

Opublikowano w Bydgoszcz

Uniwersytet Johna Hopkinsa ze stanu Maryland w Stanach Zjednoczonych należy do światowej czołówki uniwersytetów badawczych. Swoje badania nad dyskursem w szkolnictwie wyższym będzie na nim prowadzić prof. Helena Ostrowicka, z Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego, pełniąca na nim funkcję Dziekana Wydziału Pedagogiki.

Opublikowano w Bydgoszcz

W 2019 i 2020 roku bydgoski oddział Narodowego Funduszu Zdrowia w dwóch przypadkach zlecił świadczenia leczenia rehabilitacyjnego podmiotom, które złożyć miały oferty zawierające nieprawdziwe informacje, co powinno być przesłankami do odrzucenia tych ofert – wynika z ustaleń Najwyższej Izby Kontroli.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Czerwiec 2022 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      

Wiadomości z regionu