Jesteś tutaj: HomeMagazynArtykuły filtrowane wg daty: wtorek, 18 styczeń 2022

Krajowa Izba Odwoławcza unieważniła wybór podbydgoskiej firmy Kobylarnia jako wykonawcy odcinka Solec Kujawski – Toruń Zachód drogi ekspresowej S-10. Wciąż nie ma rozstrzygnięcia dla odcinka Stryszek – Emilianowo. Opóźni się także wydanie decyzji środowiskowej dla odcinka na zachód od Bydgoszczy do Wyrzyska.

Opublikowano w Regionalne

Policjanci poszukują mężczyzny lub grupy mężczyzn, który podszywa się pod policjanta oraz prokuratora. Tylko w poniedziałek (17 stycznia) na komisariat Błonie zgłoszono oszustwa o wartości 78 tys. zł. To zazwyczaj oszczędności życia poszkodowanych seniorek.

Opublikowano w Bydgoszcz

Senat RP w ubiegłym tygodniu do ustawy budżetowej na 2022 rok dopisał kwotę 40 mln zł z rezerwy ogólnej na rozpoczęcie przebudowy Wiaduktów Warszawskich. Wnioskował o to senator Andrzej Kobiak, który w rozmowie z nami wyjaśnia, że utrzymanie tego zapisu zobowiąże rząd do wsparcia Bydgoszczy przy rozwiązaniu problemu przed którym samorząd i tak wkrótce stanie.

Opublikowano w Bydgoszcz

W poniedziałek gdańska prokuratura postawiła Ryszardowi B. zarzuty przekroczenia uprawnień i niedopełnienia obowiązków w celu osiągnięcia korzyści majątkowej i osobistej, za co grozi mu kara do 10 lat więzienia. Prokuratura Okręgowa w Gdańsku przedstawia kilka szczegółów czego dotyczą zarzuty.

Opublikowano w Inowrocław

W Polsce mamy już do czynienia z V falą pandemii COVID-19. Zgodnie z naszym modelem szczyt zakażeń przypadnie w połowie lutego i będzie wynosił ok. 60 tys. przypadków dziennie. Inne dane mówią o nawet 140 tys. zakażeń – powiedział w poniedziałek minister zdrowia Adam Niedzielski. Poinformował, że we wtorek może być więcej niż 20 tys. zachorowań.

Opublikowano w Regionalne

Nie milkną echa po dymisji Rady Medycznej przy premierze, której jedną z przyczyn było zachowanie na stanowisku małopolskiej kurator oświaty Barbary Nowak, która w wywiadzie nazwała szczepienia ,,eksperymentem medycznym”, za co później przepraszała, z czego się też wycofywała później. Skrucha miałą pozwolić zachować jej stanowisko. Solidarna Polska przyjmując w swoje szeregi byłego posła Pawła Skuteckiego przesuwa granice jeszcze dalej.

Opublikowano w Bydgoszcz

Północno-zachodnia obwodnica Bydgoszczy w ramach drogi ekspresowej S-5 oddana została do użytku pod koniec 2020 roku. Odcinek od węzła Bydgoszcz Błonie (Białe Błota) do węzła Bydgoszcz Zachód (Osowa Góra) to wspólny odcinek z drogą ekspresową S-10. Internauta wiosną 2021 roku zauważył, że kierowca jadący tym odcinkiem w pewnym momencie zauważa odblaski, które mogą sugerować potrzebę zmiany pasa na prawy, z uwagi na zwężenie ruchu.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Maj 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Wiadomości z regionu