Jesteś tutaj: HomeMagazynArtykuły filtrowane wg daty: piątek, 07 styczeń 2022

Prywatne sieci 5G to ostatnio coraz popularniejszy trend w dużych firmach, nad takimi rozwiązaniami na przemysłową skalę pracuje chociażby PKN Orlen. Swoją prywatną sieć 4 i 5 generacji posiada też bydgoska fabryka Noki, wraz ze związanym z nią centrum badawczo-rozwojowym.

Opublikowano w Bydgoszcz

Zakażenie koronawirusem coraz bardziej przyjmuje charakterystykę choroby sezonowej - taką opinię wyraził dyrektor sanitarny rzymskiego szpitala zakaźnego Francesco Vaia. Dodał, że rośnie odsetek zainfekowanych z lekkim przebiegiem lub bez objawów.

Opublikowano w Regionalne

Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej chce zlecić, obecnie trwa już postępowanie przetargowe, opracowanie koncepcji przebudowy północnych Mostów Solidarności - zakładać ma ona budowę porządnej infrastruktury rowerowej oraz przebudowę przystanku autobusowego. Analiza ma też przyjrzeć się czy nie warto ograniczyć pasy ruchu z trzech do dwóch.

Opublikowano w Bydgoszcz

Minister Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak obowiązki dowódcy 1 Pomorskiej Brygady Logistycznej, której główna siedziba mieści się w Bydgoszczy, przekazał płk. Witoldowi Bartoszkowi. Uroczysty apel z okazji objęcia przez niego obowiązków odbył się w środę.

Opublikowano w Bydgoszcz
piątek, 07 styczeń 2022 07:34

Pierwszy profesor Politechniki Bydgoskiej

W grudniu Prezydent RP Andrzej Duda nadał tytuł profesora Michałowi Chorasiowi, który należy do najczęściej cytowanych polskich naukowców na świecie. Jest on pracownikiem naukowym Politechniki Bydgoskiej. Dla tej uczelni to pierwsza nominacja profesorska od momentu przekształcenia w politechnikę, co miało miejsce 1 września.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Luty 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29      

Wiadomości z regionu