Jesteś tutaj: HomeMagazynArtykuły filtrowane wg daty: poniedziałek, 11 kwiecień 2016

W środę w Bydgoskim Centrum Targowo-Wystawienniczym rozpocznie się Forum Polsko-Ukraińskie. Nad Brdę przyjadą merowie ukraińskich miast, wicemerowie, ukrainscy parlamentarzyści oraz konsul generalny Ukrainy w Polsce Łew Zacharczyszyn. Do Bydgoszczy przyjadą oni przede wszystkim uczyć się od nas.

Opublikowano w Bydgoszcz

Były wiceminister Paweł Olszewski uważa, że rządy Prawa i Sprawiedliwości prowadzą do marginalizacji Bydgoszczy, sprowadzenia jej do roli miasta powiatowego. Parlamentarzysta apeluje do bydgoskich posłów PiS o zadbanie o interesy swojego miasta.

Opublikowano w Bydgoszcz

Nowy telebim na stadionie Zawiszy powinien pojawić się najpóźniej 30 czerwca – zapowiedział prezydent Rafał Bruski. Ambasadorką Mistrzostw Świata do lat 20, które odbędą się w dniach 19-24 lipca na obiektach Zawiszy, będzie utytułowana polska tyczkarka Anna Rogowska, dla której gród na Brdą miał ważne znaczenie w karierze sportowej.

Opublikowano w Sport

Poseł Paweł Olszewski ocenia, iż Klub Parlamentarny jest wstanie poprzeć inicjatywę obywatelską, dążąco do utworzenia Uniwersytetu Medycznego w Bydgoszczy. Jest to pokłosie sobotniej wizyty szefa PO Grzegorza Schetyny w Bydgoszczy.

Opublikowano w Bydgoszcz

Tuż przed świętami Bożego Narodzenia zapowiadano na konferencji prasowej nowe otwarcie dla Parlamentarnego Zespołu Miłośników Ziemi Bydgoskiej, który miał blisko współpracować z prezydentem Bydgoszczy, radnymi wojewódzkimi i radnymi miejskimi. Od samego początku patrzałem na tę formę organizacyjną z dużą nutą sceptyczności, mając w pamięci niezbyt owocne funkcjonowanie zespołu w poprzedniej kadencji. Nikt nie potrafił mnie po prostu przekonać, że teraz będzie inaczej.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Maj 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
  • Zapowiedź europejskiej debaty o przyszłości Unii Europejskiej

    W czwartek o godzinie 15 w sali plenarnej Parlamentu Europejskiego odbędzie się debata z udziałem liderów europejskich partii o przyszłości Unii Europejskiej. Na naszych łamach będziemy ją transmitować, przygotujemy z niej też skrót. Dzisiaj w kilku zdaniach chcemy ją zapowiedzieć.

  • Eurowybory w regionie zanoszą się na najnudniejsze w historii (komentarz wyborczy)

    Za niecałe 3 tygodnie europejczycy wybiorą reprezentacje blisko 0,5 mld obywateli Unii Europejskiej. Gdyby to były inne wybory (parlamentarne czy samorządowe) to bylibyśmy w kulminacji kampanii wyborczej – w naszym regionie tak naprawdę ona się dopiero zaczyna – powoli zaczęły się pojawiać się banery i bilboardy z kandydatami, ale i tak dość oszczędnie.

Wiadomości z regionu