Jesteś tutaj: HomeMagazynArtykuły filtrowane wg daty: niedziela, 11 styczeń 2015
poniedziałek, 12 styczeń 2015 00:16

Bydgoską Kartę Miejską można bez problemu rozwijać

Pod koniec grudnia dowiedzieliśmy się, że wdrożenie Biletu Metropolitarnego BiT City dla Bydgoszczy i Torunia się w roku 2015 nie uda. Być może Urząd Marszałkowski podejmie działania, aby wdrożyć ten projekt w roku 2016, choć są w Bydgoszczy wątpliwości, czy to się w ogóle w tym mieście opłaci.

Opublikowano w Bydgoszcz
niedziela, 11 styczeń 2015 19:14

Trwa szacowanie strat po huraganie ,,Feliks”

W niedzielę minister administracji i cyfryzacji Andrzej Halicki z Rządowego Centrum Bezpieczeństwa prowadził wideokonferencje z wojewodami, która poświęcona była silnym wiatrom, które od piątku dotykają Polskę. W samą tylko sobotę Państwowa Straż Pożarna w kujawsko-pomorskim odnotowała 377 zdarzeń spowodowanych przez silne wiatry, na szczęście nie ma informacji o ofiarach.

Opublikowano w Regionalne

Na piątkowym posiedzeniu Komisji Kultury Fizycznej Sportu i Turystyki omawiana była kwestia budżetu na rok 2015, który do końca stycznia powinien być przyjęty przez Radę Miasta, wiceprzewodniczący komisji Krystian Frelichowski postanowił zabrać głos w temacie schronisk młodzieżowych i szlaków turystycznych poza granicami Bydgoszczy.

Opublikowano w Bydgoszcz

Wzrosła reprezentacja województwa kujawsko-pomorskiego w Komisji Transportu i Turystyki Parlamentu Europejskiego. Obok europosła Janusza Zemke zasiada w niej od pewnego czasu także poseł Kosma Złotowski.

Opublikowano w Regionalne
niedziela, 11 styczeń 2015 14:46

Orkiestra rozpoczęła koncert

Po godzinie 13:00 na płycie Starego Rynku rozpoczął się bydgoski koncert w ramach XXIII finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zagrają dzisiaj m.in. zespoły Chili i Cochise, a o godzinie 20 tradycyjnie wystrzelone zostanie światełko do nieba.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Czerwiec 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
  • Marszałek województwa i zarząd z wotum zaufania, ale debata pokazała kryzys debaty w województwie

    Można było się spodziewać, że na poniedziałkowej sesji Sejmiku Województwa radni udzielą absolutorium oraz wotum zaufania dla Zarządu Województwa – o ile w tym roku ta debata nie była specjalnie istotna, bo z racji tego, że jesteśmy świeżo po wyborach, wynik głosowania nie niesie żadnych skutków prawnych, to pokazała ona pewien kryzys w dyskusji publicznej.

  • Jutro jedna z ważniejszych sesji sejmiku w roku, choć w tym roku nie aż tak

    W poniedziałek Sejmik Województwa zdecyduje o udzieleniu lub nieudzieleniu wotum zaufania dla Zarządu Województwa za 2023 rok oraz udzieleniu lub nieudzieleniu absolutorium. Jest to zawsze jedna z ważniejszych sesji w roku, bowiem odbywa się dyskusja o stanie województwa oraz ocena władzy wykonawczej. Ten rok jest jednak szczególny, bowiem minęło niewiele ponad 2 miesiące od wyborów samorządowych, gdzie całe władze samorządowe były poddane weryfikacji przez wyborców.

Wiadomości z regionu