Jesteś tutaj: HomeMagazynArtykuły filtrowane wg daty: wtorek, 27 styczeń 2015
środa, 28 styczeń 2015 00:22

Pomnik budzący kontrowersje oblany farbą

Na poniedziałkowym posiedzeniu Rady Miejskiej w Inowrocławiu radny Andrzej Kieraj interpelował w sprawie doprowadzenia do porządku pomnika wdzięczności polsko-radzieckiego braterstwa broni, który został przez grupę wandali oblany farbą.

Opublikowano w Inowrocław

Na posiedzeniu Komisji Budżetu i Polityki Finansowej radny Stefan Pastuszewski podkreślał, że ważnym elementem budowy tożsamości bydgoszczan byłoby stworzenie podręcznika bądź encyklopedii dla uczniów szkół, w swojej treści poświęcone polityce regionalnej.

Opublikowano w Bydgoszcz

Poseł Piotr Król zasiadający w Komisji Infrastruktury w rozmowie z nami podkreśla, że w jego opinii powinniśmy w konsultacjach społecznych wnioskować o cały kujawsko-pomorski odcinek S-10, czyli także o odcinek Piła – Bydgoszcz.

Opublikowano w Regionalne

Jutro w godzinach rannych w okolicach Żnina należy się spodziewać utrudnień drogowych na DK 5, gdyż swoje niezadowolenie z sytuacji na rynku wieprzowiny zamierzają wyrazić ciągnikami rolnicy.

Opublikowano w Regionalne

W czasie rozpatrywania przez Radę Miejską w Inowrocławiu skarg obywateli radny SLD Andrzej Kieraj zaatakował wiceprzewodniczącego komisji ds. skarg Grzegorza Kaczmarka, któremu zarzucał obrażanie obywateli na posiedzeniu tej komisji.

Opublikowano w Inowrocław

Bydgoska Grupa Zakupowa na wspólnych zakupach energii oszczędzi w najbliższym roku 2.631 mln zł. Samo miasto Bydgoszcz zyskać ma 619 tys. zł oraz 49 tys zł zaoszczędzi podległy miastu ADM, zaś Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej na tej transakcji zyska 1.453 mln zł.

Opublikowano w Bydgoszcz

Na jutrzejszej sesji Rady Miasta głos ma zabrać prorektor ds. Collegium Medicum UMK prof. dr hab. Jan Styczyński, który przedstawi radnym plany wobec budynku dawnej dyrekcji kolejowej przy ul. Dworcowej 63.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Czerwiec 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
  • Marszałek województwa i zarząd z wotum zaufania, ale debata pokazała kryzys debaty w województwie

    Można było się spodziewać, że na poniedziałkowej sesji Sejmiku Województwa radni udzielą absolutorium oraz wotum zaufania dla Zarządu Województwa – o ile w tym roku ta debata nie była specjalnie istotna, bo z racji tego, że jesteśmy świeżo po wyborach, wynik głosowania nie niesie żadnych skutków prawnych, to pokazała ona pewien kryzys w dyskusji publicznej.

  • Jutro jedna z ważniejszych sesji sejmiku w roku, choć w tym roku nie aż tak

    W poniedziałek Sejmik Województwa zdecyduje o udzieleniu lub nieudzieleniu wotum zaufania dla Zarządu Województwa za 2023 rok oraz udzieleniu lub nieudzieleniu absolutorium. Jest to zawsze jedna z ważniejszych sesji w roku, bowiem odbywa się dyskusja o stanie województwa oraz ocena władzy wykonawczej. Ten rok jest jednak szczególny, bowiem minęło niewiele ponad 2 miesiące od wyborów samorządowych, gdzie całe władze samorządowe były poddane weryfikacji przez wyborców.

Wiadomości z regionu