Jesteś tutaj: HomeMagazynArtykuły filtrowane wg daty: czwartek, 08 styczeń 2015

W roku 2015 w budżecie miasta znajdą się wzorem ubiegłych lat wysokie kwoty na promocję miasta. Wydamy o kilka procent więcej niż w zakończonym roku 2014.

Opublikowano w Bydgoszcz

Jak informuje Gazeta Wyborcza w przyszłym tygodniu nowym zastępca prezydenta ma zostać Maciej Grześkowiak w miejsce Elżbiety Rusielewicz, która obejmie funkcję wicewojewody. Potwierdzają się zatem informacje, które jako pierwszy przed sylwestrem opublikował Portal Kujawski.

Opublikowano w Bydgoszcz

TVP Bydgoszcz informuje, że prokuratorzy z Słupska wszczęli postępowanie dotyczące przestępstwa łapownictwa biernego za co grozi kara do 10 lat wiezienia. Chodzi o składanie radnemu województwa z Bydgoszczy propozycji uzyskania korzyści osobistych w zamian za rezygnacje z pełnienia mandatu.

Opublikowano w Regionalne

Podczas rozmowy z nami lider prowadzących głodówkę związkowców z IKS ,,Solino” w Inowrocławiu stwierdził, że mówiąc o przyszłości tego zakładu należy zacząć pytać także dlaczego doprowadzono do likwidacji Zachemu w Bydgoszczy oraz sprzedaży zakładów sodowych z grupy Ciech na terenie powiatu inowrocławskiego. Bydgoski radny Tomasz Rega zgadza się z opinią, że chodzi tutaj o system naczyń połączonych.

Opublikowano w Bydgoszcz
czwartek, 08 styczeń 2015 13:53

Radny podejrzewa zmowę przetargową

Jeden dzień roboczy mieli przedsiębiorcy na złożenie oferty przetargowej na drukowanie propagandowego biuletynu magistratu ,,Nasze Miasto”. Radny opozycji podejrzewa, że być może zrobiono to celowo, aby preferowany przez władze miejskie przedsiębiorca miał więcej czasu na złożenie oferty.

Opublikowano w Inowrocław
czwartek, 08 styczeń 2015 12:57

Ile zarabiają nasi włodarze?

Prezydent Inowrocławia Ryszard Brejza wraz z marszałkiem Piotrem Całbeckim są najlepiej opłacanymi samorządowcami w kujawsko-pomorskim. Wraz z portalem E-Krajna przyglądamy się wysokości uposażeń naszych włodarzy.

Opublikowano w Regionalne
czwartek, 08 styczeń 2015 09:22

Jerzy Owsiak zaprasza na bydgoski finał WOŚP

W niedzielę, a właściwie już w sobotę w naszym mieście Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra po raz XXIII, w tym roku datki będą zbierane na rzecz podtrzymania wysokich standardów leczenia dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz dla godnej opieki medycznej seniorów.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Grudzień 2014 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        
  • Marszałek województwa i zarząd z wotum zaufania, ale debata pokazała kryzys debaty w województwie

    Można było się spodziewać, że na poniedziałkowej sesji Sejmiku Województwa radni udzielą absolutorium oraz wotum zaufania dla Zarządu Województwa – o ile w tym roku ta debata nie była specjalnie istotna, bo z racji tego, że jesteśmy świeżo po wyborach, wynik głosowania nie niesie żadnych skutków prawnych, to pokazała ona pewien kryzys w dyskusji publicznej.

  • Jutro jedna z ważniejszych sesji sejmiku w roku, choć w tym roku nie aż tak

    W poniedziałek Sejmik Województwa zdecyduje o udzieleniu lub nieudzieleniu wotum zaufania dla Zarządu Województwa za 2023 rok oraz udzieleniu lub nieudzieleniu absolutorium. Jest to zawsze jedna z ważniejszych sesji w roku, bowiem odbywa się dyskusja o stanie województwa oraz ocena władzy wykonawczej. Ten rok jest jednak szczególny, bowiem minęło niewiele ponad 2 miesiące od wyborów samorządowych, gdzie całe władze samorządowe były poddane weryfikacji przez wyborców.

Wiadomości z regionu