Jesteś tutaj: HomeMagazynArtykuły filtrowane wg daty: poniedziałek, 19 styczeń 2015

Nadgoplańskie Towarzystwo Historyczne zorganizowało w kruszwickiej bibliotece spotkanie z historykiem i regionalistą Marianem Przybylskim, który przybliżył zapomnianą sylwetkę proboszcza parafii we Sławsku Wielkim – ks. Wojciecha Kozłowskiego.

Opublikowano w Inowrocław
poniedziałek, 19 styczeń 2015 21:46

KNP się dzieli także u nas w regionie

Ubiegający się o fotel prezydenta Bydgoszczy Marcin Sypniewski zrezygnował z funkcji prezesa Nowej Prawicy w Bydgoszczy i wraz z Januszem Korwin-Mikke zamierza tworzyć nowy projekt polityczny. Z kolei szef kujawsko-pomorskich struktur KNP Piotr Najzer pozostaje wierny partii.

Opublikowano w Regionalne

W powiecie inowrocławskim kobiety najczęściej chorują na nowotwór piersi, na który zapada prawie co trzecia kobieta chorująca na nowotwór złośliwi. Dużym zagrożeniem jest także rak szyjki macicy, który znajduje się na piątym miejscu zachorowań na nowotwory złośliwe. Co jest jednak najważniejsze, szansę na wyleczenie w dużej mierze zależą od momentu zdiagnozowania choroby.

Opublikowano w Inowrocław
poniedziałek, 19 styczeń 2015 16:46

Wydarzyło się 19 stycznia 1920 roku

O godzinie 18 w bydgoskim ratuszu miała miejsce symboliczna uroczystość przekazania władzy administracyjnej przez niemieckiego burmistrza Hugo Wolffa Janowi Maciaszkowi, który został komisarycznym prezydentem Bydgoszczy.

Opublikowano w Bydgoszcz
poniedziałek, 19 styczeń 2015 15:29

Przy Sandomierskiej znaleziono zwłoki mężczyzny

Dzisiaj przed godziną 9:00 bydgoscy policjanci otrzymali informację, że przy skarpie za ulicą Sandomierską znaleziono ciało mężczyzny. Policja wyjaśnia przyczyny śmierci.

Opublikowano w Bydgoszcz

Decyzja prezydenta Bronisława Komorowskiego rok 2015 jest – rokiem samorządności. Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji ogłasza konsultacje społeczne nad przyszłością samorządów w Polsce i prawa regulującego ich funkcjonowanie. Jest to odpowiedź na zapowiedź premier Ewy Kopacz, o potrzebie przeprowadzenia przeglądu prawa samorządowego.

Opublikowano w Regionalne

W rocznicę wejścia na Stary Rynek wojsk polskich, po ponad stu latach zaborów, we wtorek odbędą się oficjalne miejskie uroczystości. Mamy do czynienia w tym roku z okrągłą rocznicą, stąd też serdecznie zachęcamy do udziału.

Opublikowano w Bydgoszcz
poniedziałek, 19 styczeń 2015 12:50

Jakie poprawki składali radni

Do 14 stycznia radni indywidualnie bądź w ramach klubów mogli składać poprawki do projektu budżetu miasta na rok 2015, który zostanie najprawdopodobniej w tę środę przegłosowany. Radni zgłosili łącznie 16 poprawek, wszystkie zostały zaopiniowane przez prezydenta miasta negatywnie.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Czerwiec 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
  • Marszałek województwa i zarząd z wotum zaufania, ale debata pokazała kryzys debaty w województwie

    Można było się spodziewać, że na poniedziałkowej sesji Sejmiku Województwa radni udzielą absolutorium oraz wotum zaufania dla Zarządu Województwa – o ile w tym roku ta debata nie była specjalnie istotna, bo z racji tego, że jesteśmy świeżo po wyborach, wynik głosowania nie niesie żadnych skutków prawnych, to pokazała ona pewien kryzys w dyskusji publicznej.

  • Jutro jedna z ważniejszych sesji sejmiku w roku, choć w tym roku nie aż tak

    W poniedziałek Sejmik Województwa zdecyduje o udzieleniu lub nieudzieleniu wotum zaufania dla Zarządu Województwa za 2023 rok oraz udzieleniu lub nieudzieleniu absolutorium. Jest to zawsze jedna z ważniejszych sesji w roku, bowiem odbywa się dyskusja o stanie województwa oraz ocena władzy wykonawczej. Ten rok jest jednak szczególny, bowiem minęło niewiele ponad 2 miesiące od wyborów samorządowych, gdzie całe władze samorządowe były poddane weryfikacji przez wyborców.

Wiadomości z regionu