Jesteś tutaj: HomeMagazynArtykuły filtrowane wg daty: niedziela, 18 styczeń 2015
poniedziałek, 19 styczeń 2015 00:46

Zobacz mapę wydatków Inowrocławia

Inowrocławski Klub Republikański opracował mapę wydatków miasta Inowrocławia. Jest to graficzne zobrazowanie tego jak wydawane są publiczne pieniądze.

Opublikowano w Inowrocław
poniedziałek, 19 styczeń 2015 00:28

Ratusz szuka mieszkań dla uchodźców z Donbasu

W poniedziałek z objętego działaniami wojennymi ukraińskiego Donbasu ewakuowano 178 Polaków. Obecnie przebywają oni w obozach dla uchodźców w Rybakach i Łańsku w warmińsko-mazurskim. Bydgoszcz jako pierwsze polskie miasto zadeklarowało pomoc.

Opublikowano w Bydgoszcz
niedziela, 18 styczeń 2015 19:00

W Solino nie przerwali głodówki

Podpisanie porozumień w Katowicach kończy protesty górnicze na Śląsku. Pozostaje jednak cały czas nierozwiązany spór w Inowrocławskich Kopalniach Soli ,,Solino”. Dowiedzieliśmy się, że w pierwszej połowie rozpoczynającego się tygodnia, sprawą ma się zająć ogólnopolski sztab protestacyjny.

Opublikowano w Inowrocław

Pod pomnikiem Najświętszego Serca Pana Jezusa na Placu Poznańskim rozpoczęły się obchody 95-tej rocznicy wyzwolenia Bydgoszczy spod jarzma pruskiego, zorganizowane przez Towarzystwo Miłośników Miasta Bydgoszczy. 20 stycznia 1920 roku na Stary Rynek wkroczyły wojska polskie, trwająca ponad wiek niewola dobiegła końca.

Opublikowano w Bydgoszcz
niedziela, 18 styczeń 2015 15:26

Jest porozumienie na Śląsku

W sobotę wieczorem w Katowicach reprezentujące górników związki zawodowe zawarły porozumienie z rządem, które ma w efekcie uratować kopalnie przed zamknięciem, a ich pracowników przed utratą pracy. Oznacza to koniec protestów.

Opublikowano w Regionalne

Z odpowiedzi na interpelacje złożoną przez posła Bartosza Kownackiego Ministerstwo Sprawiedliwości przyznaje, że są spełnione przesłanki, aby móc przywrócić Sąd Rejonowy w Żninie. Na razie jednak na tym się nie zastanawiano, stąd też nie podjęto żadnych decyzji. Taki krok oznaczałby odciążenie sądu w Szubinie.

Opublikowano w Krajna i Pałuki
niedziela, 18 styczeń 2015 09:56

Nominacja Grześkowiaka wcale nie taka pewna

Faktem jest, że Maciej Grześkowiak przymierzany jest na stanowisko zastępcy prezydenta Bydgoszczy. Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, nie ma jednak pewności, że tak się stanie, gdyż wątpliwości co do współpracy z byłym zastępcą Konstantego Dombrowicza ma prezydent Bruski.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Styczeń 2019 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      
  • Marszałek województwa i zarząd z wotum zaufania, ale debata pokazała kryzys debaty w województwie

    Można było się spodziewać, że na poniedziałkowej sesji Sejmiku Województwa radni udzielą absolutorium oraz wotum zaufania dla Zarządu Województwa – o ile w tym roku ta debata nie była specjalnie istotna, bo z racji tego, że jesteśmy świeżo po wyborach, wynik głosowania nie niesie żadnych skutków prawnych, to pokazała ona pewien kryzys w dyskusji publicznej.

  • Jutro jedna z ważniejszych sesji sejmiku w roku, choć w tym roku nie aż tak

    W poniedziałek Sejmik Województwa zdecyduje o udzieleniu lub nieudzieleniu wotum zaufania dla Zarządu Województwa za 2023 rok oraz udzieleniu lub nieudzieleniu absolutorium. Jest to zawsze jedna z ważniejszych sesji w roku, bowiem odbywa się dyskusja o stanie województwa oraz ocena władzy wykonawczej. Ten rok jest jednak szczególny, bowiem minęło niewiele ponad 2 miesiące od wyborów samorządowych, gdzie całe władze samorządowe były poddane weryfikacji przez wyborców.

Wiadomości z regionu