Jesteś tutaj: HomeMagazynArtykuły filtrowane wg daty: sobota, 24 styczeń 2015

Rok Kanału Bydgoskiego już się zakończył, choć ciekawym akcentem go wieńczącym może być nazwanie skweru znajdującego się przy bulwarach obok ulicy Marcinkowskiego imieniem Franciszka Floriana Czakiego. O tej postaci pisaliśmy już na łamach Portalu Kujawskiego. Decyzję w tej sprawie radni podejmą w środę.

Opublikowano w Bydgoszcz
sobota, 24 styczeń 2015 22:45

Artego poza turniejem

Energa Toruń w meczu finałowym Pucharu Polski zmierzy się w niedziele z Wisłą Can-Pack Kraków. W meczu półfinałowym torunianki pokonały koszykarki bydgoskiego Artego 79:72. Turniej Final Six odbywa się na Artego Arenie w Bydgoszczy.

Opublikowano w Sport

Ostatnie tygodnie to na pewno nie jest dobry okres dla marszałka Sejmu Radosława Sikorskiego, który można powiedzieć znajdował się pod intensywnym obstrzałem opozycji i części mediów. Może to poskutkować zepchnięciem go na boczny tor polityki, co w rezultacie też może odczuć bydgoska Platforma Obywatelska w wyborach parlamentarnych.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Marzec 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
  • Marszałek województwa i zarząd z wotum zaufania, ale debata pokazała kryzys debaty w województwie

    Można było się spodziewać, że na poniedziałkowej sesji Sejmiku Województwa radni udzielą absolutorium oraz wotum zaufania dla Zarządu Województwa – o ile w tym roku ta debata nie była specjalnie istotna, bo z racji tego, że jesteśmy świeżo po wyborach, wynik głosowania nie niesie żadnych skutków prawnych, to pokazała ona pewien kryzys w dyskusji publicznej.

  • Jutro jedna z ważniejszych sesji sejmiku w roku, choć w tym roku nie aż tak

    W poniedziałek Sejmik Województwa zdecyduje o udzieleniu lub nieudzieleniu wotum zaufania dla Zarządu Województwa za 2023 rok oraz udzieleniu lub nieudzieleniu absolutorium. Jest to zawsze jedna z ważniejszych sesji w roku, bowiem odbywa się dyskusja o stanie województwa oraz ocena władzy wykonawczej. Ten rok jest jednak szczególny, bowiem minęło niewiele ponad 2 miesiące od wyborów samorządowych, gdzie całe władze samorządowe były poddane weryfikacji przez wyborców.

Wiadomości z regionu