Jesteś tutaj: HomeMagazynArtykuły filtrowane wg daty: niedziela, 04 styczeń 2015
poniedziałek, 05 styczeń 2015 00:08

Potwierdza się toruński trop

Prezydent Rafał Bruski pytany o stronę turystyczną, która przedstawia Bydgoszcz w złym świetle sugerował, że urzędnicy ratusza podejrzewają, że autorami serwisu są osoby związane z Toruniem. Pewne małe odkrycie w tę sprawę wplątuje Oddział Przewodnicki PTTK w Toruniu.

Opublikowano w Bydgoszcz
niedziela, 04 styczeń 2015 22:26

Ekstraklasa jest najważniejsza

Tak w skrócie można podsumować oficjalną linię polityczną miasta wobec klubu piłkarskiego Zawisza Bydgoszcz. Ten cel nadrzędny w swoich wypowiedziach wielokrotnie podkreślał prezydent Rafał Bruski. Ma on jednak problem w tym, że bydgoski klub jest bliski spadkowi do I ligi.

Opublikowano w Bydgoszcz
niedziela, 04 styczeń 2015 21:14

Przez Bydgoszcz przejdzie Orszak Trzech Króli

We wtorek po raz drugi ulicami naszego miasta przejdzie Orszak Trzech Króli. Przed rokiem Kacprowi, Melchiorowi i Baltazarowi towarzyszyło 5 tys. bydgoszczan. W tym roku mędrcy ze wschodu przyjadą na koniu, wielbłądzie i w karecie. Będzie okazja do wspólnego przeżywania kolęd i przeżywania święta Objawienia Pańskiego.

Opublikowano w Bydgoszcz

W nocy z 2 na 3 stycznia 1919 roku Powstańcy Wielkopolscy zajęli Kruszwicę, co oznaczało dla tego miasta wyzwolenie spod jarzma pruskiej okupacji. W 96 rocznicę tego wydarzenia hołd bohaterom oddali Krusziwczanie.

Opublikowano w Inowrocław

W sobotę wieczorem na antenie telewizji TVN24 toczyła się dyskusja na temat trudnej sytuacji pacjentów. Na szczęście kujawsko-pomorskiego one nie dotyczą. Co jednak rzuciło mi się w oczy, to występowanie posła Tomasza Latosa z Bydgoszczy, na tle planszy z Toruniem.

Opublikowano w Bydgoszcz

Po rezygnacji wiceprzewodniczącego Komisji Zdrowia posła Jarosława Katulskiego z mandatu wydawało się, że nasz region osłabnie w prezydium tej komisji. Tak się jednak nie stało, gdyż w ramach uzupełnień składu komisji powołany został na wiceprzewodniczącego poseł Twojego Ruchu Łukasz Krupa.

Opublikowano w Regionalne

Warte obejrzenia

« Sierpień 2021 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
  • Ministerstwo chce, aby media były bardziej niezależne. Media samorządowe mogą czekać ograniczenia

    W poniedziałek Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego zapowiedziało początek prac nad nową ustawą medialną, która ma zapewnić większy pluralizm. W założeniach resortu wskazano też na problem mediów wydawanych przez samorządy.

  • Sytuacja finansowa samorządów może się poprawić w 2025 roku. Jest projekt

    Pod koniec czerwca lub w pierwszych dniach lipca ma zostać skierowany do konsultacji publicznych projekt nowych przepisów dotyczących finansowania jednostek samorządu terytorialnego. To odpowiedź na spustoszenie, jakie wywołały w samorządowych budżetach zmiany wprowadzone m.in. przez Polski Ład. Ministerstwo Finansów chce, aby reforma zaczęła obowiązywać już z początkiem 2025 roku. Z wyliczeń resortu wynika, że dzięki nim w przyszłym roku do JST trafiłoby o kilkadziesiąt miliardów złotych więcej niż w obecnym.

Wiadomości z regionu