Jesteś tutaj: HomeMagazynArtykuły filtrowane wg daty: środa, 07 styczeń 2015

Główny Urząd Statystyczny przedstawił zestawienie pt. ,,Warunki życia ludności w województwie kujawsko-pomorskim w 2013 roku”. Porównując poszczególne wskaźniki z pozostałymi województwami, to wraz z województwem świętokrzyskim znajdujemy się na szarym końcu.

Opublikowano w Regionalne
środa, 07 styczeń 2015 20:20

Sytuacja młodych lekarzy się poprawi

 Na objęciu sterów w państwie przez Ewę Kopacz skorzystają młodzi lekarze, gdyż wszystko zanosi się na to, że w tym roku wszyscy zainteresowani będą mogli podjąć kształcenie specjalistyczne. Dodatkowo w w planie pracy na bieżący rok Najwyższa Izba Kontroli zamierza się kwestii kształcenia lekarzy przyjrzeć z bliska.

Opublikowano w Regionalne

Budżet miasta na rok 2015 powinien zostać uchwalony do końca stycznia, w środę służby prezydenta przedstawiły dość rozległą autopoprawkę do pierwotnego projektu z połowy listopada. Przyglądamy się jej najważniejszym założeniom.

Opublikowano w Bydgoszcz

Związany z PSL wójt Rojewa (powiat inowrocławski) Rafał Żurowski został wybrany na kolejną kadencję, ale pracować będzie za dużo mniej niż przez ostatnie 4 lata, gdyż opozycja obniżyła mu uposażenie i jest obecnie jednym z najmniej zarabiających włodarzy w kujawsko-pomorskim.

Opublikowano w Inowrocław

Dzisiaj kościół prawosławny obchodzi I dzień świąt, czyli wspomina narodzenie Jezusa Chrystusa. Wczoraj prawosławni zasiedli natomiast do Wigilii. Wspólnota prawosławna w Polsce liczy ponad 500 tys. wiernych.

Opublikowano w Magazyn

Marek Falenta, do niedawna jeden z głównych właścicieli Składów Węgla, będzie domagał się od Skarbu Państwa odszkodowania. W jego opinii działania państwa kosztować mogły spółkę 400 mln zł z tytułu wejścia na giełdę. Nazwisko Falenty pojawiało się też dość często przy tzw. aferze taśmowej przed wakacjami.

Opublikowano w Bydgoszcz
środa, 07 styczeń 2015 08:18

Fetor w poczekalni dworca PKS

Wielu pasażerów na dworcu PKS mimo ujemnych temperatur potrafi po kilkadziesiąt minut oczekiwać na autobus na mrozie, gdyż w poczekalni po prostu nie potrafią wytrzymać z powodu ohydnego zapachu.

Opublikowano w Inowrocław
środa, 07 styczeń 2015 01:07

Radni w Sadkach mają Kodeks Etyczny

Od prawie 10 lat radnych zasiadających w gminie Sadki w powiecie nakielskim obowiązuje Kodeks Etyczny. Dlaczego o tym piszemy? Ponieważ jest to dość oryginalna uchwała, która nie jest spotykana w innych samorządach, choć jak pokazuje praktyka samorządowa chyba tego typu kodeksy powinny być bardziej powszechne. Oceńcie państwo zresztą sami.

Opublikowano w Krajna i Pałuki

Warte obejrzenia

« Sierpień 2021 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
  • Ministerstwo chce, aby media były bardziej niezależne. Media samorządowe mogą czekać ograniczenia

    W poniedziałek Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego zapowiedziało początek prac nad nową ustawą medialną, która ma zapewnić większy pluralizm. W założeniach resortu wskazano też na problem mediów wydawanych przez samorządy.

  • Sytuacja finansowa samorządów może się poprawić w 2025 roku. Jest projekt

    Pod koniec czerwca lub w pierwszych dniach lipca ma zostać skierowany do konsultacji publicznych projekt nowych przepisów dotyczących finansowania jednostek samorządu terytorialnego. To odpowiedź na spustoszenie, jakie wywołały w samorządowych budżetach zmiany wprowadzone m.in. przez Polski Ład. Ministerstwo Finansów chce, aby reforma zaczęła obowiązywać już z początkiem 2025 roku. Z wyliczeń resortu wynika, że dzięki nim w przyszłym roku do JST trafiłoby o kilkadziesiąt miliardów złotych więcej niż w obecnym.

Wiadomości z regionu