Jesteś tutaj: HomeMagazynArtykuły filtrowane wg daty: piątek, 09 styczeń 2015
piątek, 09 styczeń 2015 20:42

Państwowa Karta Dużej Rodziny już jest

Od 1 stycznia członkowie rodzin wielodzietnych mogą ubiegać się o bezpłatne wydanie specjalnej karty uprawniającej do ulg komunikacyjnych oraz przy wyrabianiu paszportów. Stosowną ustawę Sejm przyjął na początku grudnia z inicjatywy prezydenta Bronisława Komorowskiego.

Opublikowano w Regionalne

W projekcie budżetu na rok 2015, który w styczniu zapewne przegłosują radni, zapisano kilkanaście mln zł na dotacje dla klubów sportowych. Nikt dzisiaj nie jest jednak wskazać ile dokładnie pieniędzy z tej puli trafi do poszczególnych klubów, bo żadnych ustaleń nie ma.

Opublikowano w Bydgoszcz
piątek, 09 styczeń 2015 19:21

Policjanci szkolili wolontariuszy

W niedziele 11 stycznia po raz XXIII zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w całej Polsce. Orkiestra oczywiście obecna będzie także tak jak co roku w powiecie inowrocławskim. Z tej okazji policjanci z Komendy Powiatowej w Inowrocławiu zorganizowali spotkanie profilaktyczne z wolontariuszami.

Opublikowano w Inowrocław
piątek, 09 styczeń 2015 14:31

Radni podejmą się mediacji w sprawie Zawiszy

Pojawiła się nadzieja, że na stadion Zawiszy powróci normalność. Radni z komisji Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki zdecydowali się powołać zespół, który miałby spróbować poszukać porozumienia wokół piłkarskiego WKS Zawiszy Bydgoszcz. Obecnie atmosfera wokół klubu nie jest najlepsza zarówno z powodu słabych wyników sportowych, ale także i pustek na trybunach.

Opublikowano w Bydgoszcz
piątek, 09 styczeń 2015 10:44

Rozpoczyna się Forum Uniwersytetów Polskich

Uniwersytet Kazimierza Wielkiego jest gospodarzem zjazdu samorządów studenckich oraz doktorantów z całej Polski, które rozpoczynają się dzisiaj. Fora potrwają do niedzieli.

Opublikowano w Bydgoszcz
piątek, 09 styczeń 2015 08:38

Bydgoszcz chce kupić drogi na terenie Zachemu

W autopoprawce budżetowej na rok 2015 zapisano 0,5 mln zł na zakup infrastruktury drogowej leżącej na terenie dawnego Zachemu, które należą obecnie do syndyka masy upadłościowej. Przejęcie utrzymania dróg przez miasto jest konieczne, aby móc w przyszłości wykorzystywać te tereny.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Sierpień 2021 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
  • Ministerstwo chce, aby media były bardziej niezależne. Media samorządowe mogą czekać ograniczenia

    W poniedziałek Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego zapowiedziało początek prac nad nową ustawą medialną, która ma zapewnić większy pluralizm. W założeniach resortu wskazano też na problem mediów wydawanych przez samorządy.

  • Sytuacja finansowa samorządów może się poprawić w 2025 roku. Jest projekt

    Pod koniec czerwca lub w pierwszych dniach lipca ma zostać skierowany do konsultacji publicznych projekt nowych przepisów dotyczących finansowania jednostek samorządu terytorialnego. To odpowiedź na spustoszenie, jakie wywołały w samorządowych budżetach zmiany wprowadzone m.in. przez Polski Ład. Ministerstwo Finansów chce, aby reforma zaczęła obowiązywać już z początkiem 2025 roku. Z wyliczeń resortu wynika, że dzięki nim w przyszłym roku do JST trafiłoby o kilkadziesiąt miliardów złotych więcej niż w obecnym.

Wiadomości z regionu