Jesteś tutaj: HomeMagazynArtykuły filtrowane wg daty: środa, 21 styczeń 2015
środa, 21 styczeń 2015 23:22

Rocznica budząca kontrowersje

Urząd Miasta Inowrocławia na cmentarzu parafii św. Mikołaja zorganizował obchody 70-tej rocznicy wyzwolenia miasta spod okupacji niemieckiej przez Armie Czerwoną. I tutaj zaczynają się kontrowersje, bo są środowiska, którzy uważają Rosjan za kolejnych okupantów.

Opublikowano w Inowrocław

Monika Brodziak z ruchu obywatelskiego Lepsza Bydgoszcz nie kryje ubolewania faktem, że Rada Miasta odrzuciła poprawkę do budżetu związaną z SKM. Ruch obywatelski nie składa jednak broni i ma koncepcje na przyszłość. Priorytetem ma być rozwój BiT City na zachód w kierunku powiatu nakielskiego.

Opublikowano w Bydgoszcz

Poseł Paweł Szałamacha, który reprezentuje mieszkańców sąsiedniego województwa wielkopolskiego zwrócił się z interpelacją dotyczącą kujawsko-pomorskiego odcinka linii kolejowej nr 356.

Opublikowano w Krajna i Pałuki
środa, 21 styczeń 2015 18:20

Radny Czwojda złożył ślubowanie

Rada Miasta Bydgoszczy ma nowego radnego. Wierny Konstytucji i prawom Rzeczypospolitej Polskiej ślubuję uroczyście obowiązki radnego sprawować godnie, rzetelnie i uczciwie, mając na względzie dobro mojej gminy i jej mieszkańcy – ślubowanie wobec tych wnet sakramentalnych słów złożył w środę Janusz Czwojda.

Opublikowano w Bydgoszcz

Europoseł Kosma Złotowski chce, aby Komisja Europejska zbadała stan techniczny magazynów ropy i paliw należące do Inowrocławskich Kopalni Soli ,,Solino”, które są częścią PKN Orlen.

Opublikowano w Inowrocław

Na środowym posiedzeniu Rady Miasta Bydgoszczy jednogłośnie przyjęli stanowiko kierowane do Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju w sprawie drogi ekspresowej S-10, która według najnowszych planów rządowych ma być realizowana po roku 2023. O tym zagrożeniu na sesji mówił poseł Piotr Król, który następnie wraz z radnym wojewódzkim Romanem Jasiakiewiczem podjął pracę nad redakcją stanowiska.

Opublikowano w Regionalne
środa, 21 styczeń 2015 16:05

Budżet na rok 2015 uchwalony – bez SKM

Rada Miasta Bydgoszczy przyjęła budżet na rok 2015. Obrady przebiegały jednak burzliwie, opozycja zarzucała prezydentowi brak rzeczowego dialogu. Z poprawek najwięcej emocji budziła kwestia dotycząca Szybkiej Kolei Miejskiej, ta jednak przez koalicję PO – SLD Rewica Razem została odrzucona.

Opublikowano w Bydgoszcz

Na dzisiejszej sesji Rady Miasta Bydgoszczy wiceprzewodniczący Jan Szopiński zwrócił się z propozycją, aby nad Brdą odbyło się wyjazdowe posiedzenie Sejmiku Województwa. Poświęcono miałoby być w głównej mierze inwestycją na terenie Bydgoszczy.

Opublikowano w Bydgoszcz
środa, 21 styczeń 2015 09:25

Rada Miasta zajmie stanowisko w sprawie S10

W czasie dzisiejszych obrad Rady Miasta Bydgoszczy poseł Piotr Król zawnioskował, aby samorząd bydgoski zabrał stanowisko w sprawie programu budowy dróg krajowych na lata 2014-2023, w którym nie planuje się rozpoczęcia realizacji budowy S10 do 2023 roku.

Opublikowano w Regionalne

Warte obejrzenia

« Czerwiec 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
  • Marszałek województwa i zarząd z wotum zaufania, ale debata pokazała kryzys debaty w województwie

    Można było się spodziewać, że na poniedziałkowej sesji Sejmiku Województwa radni udzielą absolutorium oraz wotum zaufania dla Zarządu Województwa – o ile w tym roku ta debata nie była specjalnie istotna, bo z racji tego, że jesteśmy świeżo po wyborach, wynik głosowania nie niesie żadnych skutków prawnych, to pokazała ona pewien kryzys w dyskusji publicznej.

  • Jutro jedna z ważniejszych sesji sejmiku w roku, choć w tym roku nie aż tak

    W poniedziałek Sejmik Województwa zdecyduje o udzieleniu lub nieudzieleniu wotum zaufania dla Zarządu Województwa za 2023 rok oraz udzieleniu lub nieudzieleniu absolutorium. Jest to zawsze jedna z ważniejszych sesji w roku, bowiem odbywa się dyskusja o stanie województwa oraz ocena władzy wykonawczej. Ten rok jest jednak szczególny, bowiem minęło niewiele ponad 2 miesiące od wyborów samorządowych, gdzie całe władze samorządowe były poddane weryfikacji przez wyborców.

Wiadomości z regionu