Jesteś tutaj: HomeMagazynArtykuły filtrowane wg daty: sobota, 31 styczeń 2015

Ratusz wkrótce rozda zainteresowanym podmiotom 700 tys. zł na promocję miasta. Dokładniej ogłoszono konkurs, w którym każdy mający pomysł na promocję Bydgoszczy ma szansę na wsparcie swojej inicjatywy. Na pierwszy rzut oka pomysł urzędników dość ciekawy, ale praktyka pokazuje, że finansowane jest ostatecznie coś co promocją trudno nazwać.

Opublikowano w Bydgoszcz

Być może wkrótce dowiemy się więcej jak wyglądało życie w Karczynie (na terenie gminy Inowrocław nieopodal gminy Kruszwica) przed 2 tys. lat. Archeolodzy uważają, że osada z tamtego okresu ulegała dużym wpływom Rzymu. Przez Kujawy w tamtym okresie przebiegał słynny Bursztynowy Szlak.

Opublikowano w Inowrocław

Warte obejrzenia

« Czerwiec 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
  • Ministerstwo chce, aby media były bardziej niezależne. Media samorządowe mogą czekać ograniczenia

    W poniedziałek Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego zapowiedziało początek prac nad nową ustawą medialną, która ma zapewnić większy pluralizm. W założeniach resortu wskazano też na problem mediów wydawanych przez samorządy.

  • Sytuacja finansowa samorządów może się poprawić w 2025 roku. Jest projekt

    Pod koniec czerwca lub w pierwszych dniach lipca ma zostać skierowany do konsultacji publicznych projekt nowych przepisów dotyczących finansowania jednostek samorządu terytorialnego. To odpowiedź na spustoszenie, jakie wywołały w samorządowych budżetach zmiany wprowadzone m.in. przez Polski Ład. Ministerstwo Finansów chce, aby reforma zaczęła obowiązywać już z początkiem 2025 roku. Z wyliczeń resortu wynika, że dzięki nim w przyszłym roku do JST trafiłoby o kilkadziesiąt miliardów złotych więcej niż w obecnym.

Wiadomości z regionu