Jesteś tutaj: HomeMagazynArtykuły filtrowane wg daty: środa, 28 styczeń 2015

 Kwestia konsolidacji bydgoskich uczelni wyższych wielokrotnie pojawiała się w debacie publicznej. Mówiło się wiele o korzyściach jakie przyniósłby ten krok, ale nie padły żadne twarde argumenty przeciwko. Problem jednak w tym, że władze uczelni, które mają autonomie, nie są konsolidacją obecnie zbytnio zainteresowane.

Opublikowano w Bydgoszcz
środa, 28 styczeń 2015 22:37

Korki spowodowane protestem rolniczym

Na drodze krajowej nr 5 w powiecie żnińskim przez około cztery godziny odbywał się przejazd około 200 ciągników rolniczych. Rolnicy domagają się reakcji rządu na trudną sytuację na rynku wieprzowiny, która w dużej mierze związana jest wprowadzonym przed rokiem embargiem przez Rosję.

Opublikowano w Regionalne

Komunalne Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej zajmuje się dostarczaniem ciepła do domów. W środę gorąco było natomiast na sali sesyjnej ratusza i to nie za sprawą kaloryferów, ale wokół dyskusji o przyszłości KPEC-u.

Opublikowano w Bydgoszcz

Branża metalowa stanowi jeden z najbardziej ekspansywnych sektorów przemysłu w Polsce. Wytwarzając szeroko pojęte dobra dla sektorów takich jak budownictwo, branża AGD czy sektor samochodowy stanowi podstawę produkcji towarów przezeń wytwarzanych. Pod pojęciem branża metalowa kryją się jednak odmienne sektory, do najpopularniejszych z nich zaliczyć można sektor obróbki metali, narzędzi, branżę stalową, żelazną czy metalową.

Opublikowano w Polecane

Przed salą obrad Rady Miejskiej w Inowrocławiu znajdują się skrzynki radnych, do których materiały potrzebne im do pracy wrzucają pracownicy Biura Rady Miejskiej. Teoretycznie korespondencję tą drogą mogą kierować także mieszkańcy, muszą jednak wiedzieć który numer skrzynki odpowiada jakiemu radnemu.

Opublikowano w Inowrocław

Bydgoski samorząd wystosował do mieszkańców Kujaw i Pomorza apel o udział w konsultacjach społecznych i zabieganie o budowę drogi S-10 od Piły do węzła Czerniewice w Toruniu. Czasu na udział pozostało jednak niezbyt wiele, gdyż czas mamy do piątku.

Opublikowano w Regionalne

Jednogłośnie Rada Miasta Bydgoszczy zdecydowała o nazwaniu skweru mieszczącego się przy bulwarach obok ulicy Marcinkowskiego imieniem węgierskiego kartografa Franciszka Floriana Czakiego, który znany jest także pod nazwiskiem - Csaky de Kerestszegh.

Opublikowano w Bydgoszcz

Rozwój uczelni medycznej o nowe wydziały, w tym o stomatologię, stoi pod dużym znakiem zapytania. CM UMK przy obecnej strukturze właścicielskiej nieruchomości przy ulicy Dworcowej nie ma możliwości zagospodarowania go na potrzeby uczelni.

Opublikowano w Bydgoszcz
środa, 28 styczeń 2015 10:27

Tajna dyskusja o KPEC-u się nie odbędzie

Radny PiS Rafał Piasecki chciał uzupełnić porządek obrad dzisiejszych obrad Rady Miasta Bydgoszczy o tajny punkt poświęcony toczonym rozmowom dotyczącym sprzedaży akcji KPEC-u. Ten wniosek wywołał na obradach małą awanturę.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Styczeń 2019 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      
  • Marszałek województwa i zarząd z wotum zaufania, ale debata pokazała kryzys debaty w województwie

    Można było się spodziewać, że na poniedziałkowej sesji Sejmiku Województwa radni udzielą absolutorium oraz wotum zaufania dla Zarządu Województwa – o ile w tym roku ta debata nie była specjalnie istotna, bo z racji tego, że jesteśmy świeżo po wyborach, wynik głosowania nie niesie żadnych skutków prawnych, to pokazała ona pewien kryzys w dyskusji publicznej.

  • Jutro jedna z ważniejszych sesji sejmiku w roku, choć w tym roku nie aż tak

    W poniedziałek Sejmik Województwa zdecyduje o udzieleniu lub nieudzieleniu wotum zaufania dla Zarządu Województwa za 2023 rok oraz udzieleniu lub nieudzieleniu absolutorium. Jest to zawsze jedna z ważniejszych sesji w roku, bowiem odbywa się dyskusja o stanie województwa oraz ocena władzy wykonawczej. Ten rok jest jednak szczególny, bowiem minęło niewiele ponad 2 miesiące od wyborów samorządowych, gdzie całe władze samorządowe były poddane weryfikacji przez wyborców.

Wiadomości z regionu