Jesteś tutaj: HomeMagazynArtykuły filtrowane wg daty: sobota, 17 styczeń 2015

W środę odbyło się I czytanie projektu autorstwa prezydenta Bronisława Komorowskiego, którego celem jest dostosowanie ustawy o stowarzyszeniach, która ma ponad 20 lat do współczesnych realiów, a przy tym ułatwienie stowarzyszenia się obywatelom. Projektem zajmą się teraz komisje: Sprawiedliwości i Praw Człowieka oraz Komisji Polityki Społecznej i Rodziny.

Opublikowano w Regionalne

W środę Rada Miasta głosować będzie nad budżetem na rok 2015, wcześniej jednak odbędą się głosowania nad poprawkami składanymi przez radnych. Dwie z nich dotyczą rozpoczęcia prac studyjnych nad Szybką Koleją Miejską.

Opublikowano w Bydgoszcz
sobota, 17 styczeń 2015 09:46

ITS ruszy na wiosnę

Przed tygodniem zakończyły się prace instalacyjne systemu ITS, który zmniejszyć korki w centrum Bydgoszczy oraz ułatwić kierowcom znalezienie miejsc parkingowych. Inwestycja ta warta jest prawie 54 mln zł, z czego 85% pochodzi z funduszy Unii Europejskiej. Do marca będą prowadzone odbiory techniczne ITS, po których system ten zostanie uruchomiony.

Opublikowano w Bydgoszcz
sobota, 17 styczeń 2015 09:10

Przedsiębiorczy Poniedziałek w murach WSG

Klub ASBIRO Bydgoszcz zaprasza osoby prowadzące swoje biznesu lub przygotowujące się do zarejestrowania działalności gospodarczej na bezpłatne spotkanie z doświadczonymi przedsiębiorcami, którzy podzielą się przydatną wiedzą.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Luty 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29      
  • Marszałek województwa i zarząd z wotum zaufania, ale debata pokazała kryzys debaty w województwie

    Można było się spodziewać, że na poniedziałkowej sesji Sejmiku Województwa radni udzielą absolutorium oraz wotum zaufania dla Zarządu Województwa – o ile w tym roku ta debata nie była specjalnie istotna, bo z racji tego, że jesteśmy świeżo po wyborach, wynik głosowania nie niesie żadnych skutków prawnych, to pokazała ona pewien kryzys w dyskusji publicznej.

  • Jutro jedna z ważniejszych sesji sejmiku w roku, choć w tym roku nie aż tak

    W poniedziałek Sejmik Województwa zdecyduje o udzieleniu lub nieudzieleniu wotum zaufania dla Zarządu Województwa za 2023 rok oraz udzieleniu lub nieudzieleniu absolutorium. Jest to zawsze jedna z ważniejszych sesji w roku, bowiem odbywa się dyskusja o stanie województwa oraz ocena władzy wykonawczej. Ten rok jest jednak szczególny, bowiem minęło niewiele ponad 2 miesiące od wyborów samorządowych, gdzie całe władze samorządowe były poddane weryfikacji przez wyborców.

Wiadomości z regionu