Jesteś tutaj: HomeMagazynArtykuły filtrowane wg daty: wtorek, 20 styczeń 2015

Długo oczekiwana w samym sercu Bydgoszczy inwestycja prywatna została już udostępniona mieszkańcom. Chodzi oczywiście o parking piętrowy, na którym zaparkować może 240 samochodów. I choć stawki parkowania, aż tak niskie nie są, to część kupców już zapowiada, że będzie swoim klientom refundować koszty parkingu, gdyż liczą oni na ożywienie.

Opublikowano w Bydgoszcz

Firma Alstal podjęła współpracę z Zespołem Szkół Ponadgimnazjalnym nr 3 w Inowrocławiu. Biznes wspierając szkolnictwo chce w ten sposób pozyskać kadry, gdyż mimo dość wysokiego bezrobocia w naszym kraju, w wielu branżach można zauważyć niedobór pracowników.

Opublikowano w Inowrocław

- Bydgoszcz jest naszym wspólnym darem i naszym wspólnym obowiązkiem – mówił w czasie uroczystości 95-tej rocznicy powrotu naszego miasta do Macierzy prezydent Rafał Bruski. Przypomniał on ile wysiłku musieli włożyć Polacy po 1920 roku, aby budować pomyślność Bydgoszczy już w państwie polskim. Ich dorobek powinien z kolei zdaniem prezydenta być zobowiązaniem dla nas w budowaniu pomyślności Bydgoszczy w przyszłości.

Opublikowano w Bydgoszcz
wtorek, 20 styczeń 2015 16:57

Budowa S10 może się znacząco opóźnić

Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju opracowało program budowy dróg krajowych na lata 2014-2023. Nie znajdziemy w nim jednak zapisów odnośnie drogi ekspresowej S10, co zdaniem posła Piotra Króla pozwala mieć obawy, że do 2023 budowa odcinków tej drogi w kujawsko-pomorskim się nie rozpocznie.

Opublikowano w Regionalne
wtorek, 20 styczeń 2015 15:45

Incydent na stadionie Zawiszy

Na stadionie Zawiszy przy ulicy Gdańskiej 163 nad ranem znaleziono ułożone na murawie trumny oraz krzyże, na których znalazły się inicjały właściciela klubu WKS Zawisza Bydgoszcz SA oraz piłkarzy. Wisiał także obraźliwy transparent. Sprawców tego zdarzenia szuka policja.

Opublikowano w Bydgoszcz

W tym roku z powodu wyborów samorządowych terminarz uchwalania budżetu miasta nieco się przesunął. Zgodnie z prawem radni mają jednak na to czas do końca stycznia, stąd też nie wpłynie to w żaden sposób na funkcjonowanie miasta. W ostatnim czasie przygotowany przez urzędników prezydenta Rafała Bruskiego projekt budżetu był omawiany na komisjach.

Opublikowano w Bydgoszcz
wtorek, 20 styczeń 2015 08:20

Linia 54 dojedzie od lutego do Smukały

Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej informuje, że od 1 lutego autobusy linii 54 będą kursowały na wydłużonej trasie. Oznacza to, że autobusy nie zakończą swojego biegu na Piaskach, ale pojadą dalej ulicą Smukalską do pętli linii 58 w Smukale.

Opublikowano w Bydgoszcz

O godzinie 7:00 dnia 20 stycznia 1920 roku wjechała do Bydgoszczy pierwsza lokomotywa z kierunku Inowrocławia po całorocznym wstrzymaniu ruchu (Inowrocław znajdował się pod administracją polską, zaś Bydgoszcz niemiecką). Pociąg był udekorowany w polskie barwy narodowe. W ten sposób kolejarze chcieli wyrazić swój patriotyzm.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Czerwiec 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
  • Ministerstwo chce, aby media były bardziej niezależne. Media samorządowe mogą czekać ograniczenia

    W poniedziałek Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego zapowiedziało początek prac nad nową ustawą medialną, która ma zapewnić większy pluralizm. W założeniach resortu wskazano też na problem mediów wydawanych przez samorządy.

  • Sytuacja finansowa samorządów może się poprawić w 2025 roku. Jest projekt

    Pod koniec czerwca lub w pierwszych dniach lipca ma zostać skierowany do konsultacji publicznych projekt nowych przepisów dotyczących finansowania jednostek samorządu terytorialnego. To odpowiedź na spustoszenie, jakie wywołały w samorządowych budżetach zmiany wprowadzone m.in. przez Polski Ład. Ministerstwo Finansów chce, aby reforma zaczęła obowiązywać już z początkiem 2025 roku. Z wyliczeń resortu wynika, że dzięki nim w przyszłym roku do JST trafiłoby o kilkadziesiąt miliardów złotych więcej niż w obecnym.

Wiadomości z regionu