Jesteś tutaj: HomeInowrocławArtykuły filtrowane wg daty: środa, 13 grudzień 2017

We wtorek pisaliśmy o pomyśle radnych PiS-u, którzy chcą w przyszłym roku rozpocząć odbudowę zamku znajdującego się w okolicach dzisiejszej ulicy Grodzkiej. Nie jest to jedyna poprawka budżetowa zgłoszona przez członków tego klubu – radni wnioskują m.in. w sprawie odbudowy Zachodniej Pierzei Starego Rynku czy o powstanie pomnika marszałka Józefa Piłsudskiego.

Opublikowano w Bydgoszcz
środa, 13 grudzień 2017 23:05

Kolejne wizualizacje dotyczące Eltry

Prezentujemy kolejną wizualizację koncepcji przebudowy budynku ,,Eltry” przy ulicy Dworcowej, opracowaną przez pracownię Archigeum Gawęda&Sajdak. Tym razem z perspektywy od strony dworca kolejowego.

Opublikowano w Bydgoszcz

Z raportu MAKRO Cash&Carry z 2015 roku wynika, że 15% Polaków regularnie jada poza domem, a 21% przynajmniej 1-3 razy w miesiącu. Według Marcina Piotrowskiego – szefa kuchni, to dobry wynik, w jego opinii kultura „jadania na mieście” będzie się coraz bardziej rozwijać, a już teraz Polacy odwiedzają lokale gastronomiczne nie tylko „od święta”.

Opublikowano w Polecane

We wtorek rozstrzygnięto coroczny konkurs, w ramach którego przyznawany jest tytuł ,,Mistera Budownictwa – Inowrocław”. Władze miasta chcą w ten sposób promować tych właścicieli nieruchomości, którzy czują się współodpowiedzialni za budowanie dobrego wizerunku miasta wśród jego gości.

Opublikowano w Inowrocław

W trakcie prac komisji nadzwyczajnej przygotowującej zmiany ustaw o ordynacji wyborczej i funkcjonowaniu samorządów przedstawiciele większości rządzącej, postanowili odejść od części budzących duże kontrowersje wśród opozycji zapisów. Wycofano się chociażby z tego, aby to komisarze wyborczy ustalali granice okręgów w wyborach.

Opublikowano w Regionalne
środa, 13 grudzień 2017 13:03

Wojewoda zdekomunizował nam Bydgoszcz

Za życia patronem jednej z bydgoskich ulic zostanie żużlowiec Tomasz Gollob. Ta decyzja budzi wątpliwości nawet w szeregach PiS-u, to jednak taką decyzję podjął wojewoda Mikołaj Bogdanowicz. Będziemy mieli również aleje Prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

Opublikowano w Bydgoszcz

W ubiegłym tygodniu w Bydgoszczy gościł podsekretarz stanu w ministerstwie środowiska Mariusz Gajda, który podczas spotkania z samorządowcami próbował wyjaśniać ich wątpliwości dotyczące nowego prawa wodnego. Uczestnikami tego spotkania byli zastępcy prezydenta Bydgoszczy Maria Wasiak oraz Anna Mackiewicz.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

  • W Zamku Bierzgłowskim rywalizowali szachiści

    W naszym regionie szachy się rozwijają - małymi krokami. Tym razem dzięki turniejowi w Zamku Bierzgłowskim. I Złoty Turniej Szachowy za nami.

  • Szachiści będą walczyć o złoto na zamku

    Między Toruniem a Bydgoszczą w Zamku Bierzgłowski odbędzie się I Złoty Turniej Szachowy w szachach klasycznych. 7 partii w dwa dni w tempie 60’ na zawodnika, a do wygrania prawdziwe złoto.
    Wyjątkowy turniej w Zamku Bierzgłowskim gdzie panuje prawdziwie rycerska atmosfera? Tak to możliwe.

Wiadomości sportowe

« Kwiecień 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

Wiadomości z regionu