Jesteś tutaj: HomeMagazynArtykuły filtrowane wg daty: wtorek, 14 czerwiec 2016
środa, 15 czerwiec 2016 00:44

Jutro prelekcja na temat rzezi wołyńskiej

Klub Historyczny im. gen. Stefana Roweckiego ,,Grota” zaprasza na spotkanie ze Stanisławem Srokowskim, który w czwartek przybliży temat rzezi Polaków na Wołyniu. Stanisław Srokowski miał swój wkład przy powstającym filmie Wojciecha Smarzowskiego poświęconego mordowaniu Polaków na Wołyniu.

Opublikowano w Bydgoszcz

Aktywiści Jobbiku zorganizowali w ubiegłym tygodniu na Placu Bohaterów w Budapeszcie happening, którym chcieli wyrazić swoje emocje wobec podpisane 4 czerwca 1920 roku traktatu z Trianon (pałac we francuskim Wersalu). Traktat oznaczał w praktyce rozbiór Węgier.

Opublikowano w Magyar Hirek

W sobotę i niedziele na lotnisku Aeroklubu Kujawskiego w Inowrocławiu odbywały się Dni Inowrocławia. Jak wynika z szacunków ratusza – imprezę odwiedziło około 25 tysięcy osób. Doszło zatem do pobicia rekordu frekwencji z lat poprzednich.

Opublikowano w Inowrocław
wtorek, 14 czerwiec 2016 13:53

Ciech SA na temat rozmów z PKN Orlen

W związku z publikacją w Gazecie Polskiej Codziennie, do której nawiązywaliśmy w ubiegłym tygodniu, oświadczenie wydało CIECH Soda Polska S.A. Spółka potwierdza, iż trwają rozmowy na temat sprzedaży fragmentów rurociągów, które zaliczone są do gwarantującej bezpieczeństwo państwa infrastruktury krytycznej.

Opublikowano w Inowrocław

Na początku kwietnia odbyło się I czytanie obywatelskiego projektu ustawy dotyczącego utworzenia Uniwersytetu Medycznego w Bydgoszczy. Zdecydowano wówczas, że dalsze prace nad projektem będą toczone w dwóch komisjach sejmowych. Postanowiliśmy ustalić, kiedy można spodziewać wydania opinii przez komisje.

Opublikowano w Bydgoszcz

Z jednej strony mamy zapowiedzi ministra Mariusza Błaszczaka, że związki metropolitalne w formie zaproponowanej przez poprzedni rząd nie powstaną. Ministerstwo Rozwoju z kolei utrzymuje pogląd, iż w planowaniu przestrzennym należy uwzględnić współpracę Torunia z Bydgoszczą w ramach jednego związku metropolitalnego.

Opublikowano w Bydgoszcz

W poniedziałek wyjazdowe posiedzenie odbywała Komisja Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska, w bydgoskim schronisku dla zwierząt. Wszyscy niemalże byli zgodni co do tego, że funkcjonuje ono w trudnych warunkach i miasto powinno podjąć działania inwestycyjne w celu poprawy warunków przebywania zwierząt oraz prowadzącego nad nimi opiekę personelu. Nerwowo zrobiło się, gdy jeden z radnych chciał przejść do konkretnych deklaracji.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Luty 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29      
  • Po szczycie rolnym w Brukseli. W jakim kierunku pójdzie unijna polityka rolna?

    Gdy w ubiegłym tygodniu rolnicy w Bydgoszczy domagali się przyjazdu ministra Czesława Siekierskiego, wojewoda tłumaczył jego nieobecność tym, że przygotowuje się do spotkania ministrów rolnictwa w Brukseli, które odbyło się wczoraj, jednocześnie w stolicy Belgii odbywały się rolnicze protesty. Co wynika z tego spotkania?

  • Sejmik zebrał się, aby rozmawiać o rolnictwie. Podkreślono potrzebę rozwoju portów morskich

    Sytuacja w polskim rolnictwie jest trudna, co pokazały protesty z ostatnich dni oraz incydent z Kotomierza pod Bydgoszczą, gdzie doszło do wysypania zboża, co krytykuje prezydent i wicepremier Ukrainy atakując Polskę. Rolnictwo jest ważną gałęzią gospodarki województwa kujawsko-pomorskiego, dlatego w poniedziałek 26 lutego na nadzwyczajnej sesji zebrał się Sejmik Województwa.

Wiadomości z regionu