Jesteś tutaj: HomeMagazynArtykuły filtrowane wg daty: piątek, 17 czerwiec 2016

Wiele osób w Bydgoszczy dziwi się, że Zawisza Bydgoszcz zniknie z piłkarskiej mapy Polski. Uratować I ligi się już nie da, gra w II lidze byłaby wielkim cudem, ale można próbować odbudowywać piłkę z poziomu IV ligi, gdzie w zakończonym sezonie występowały rezerwy klubu WKS Zawisza Bydgoszcz SA. Na dodatek jest podmiot, który byłby zainteresowany prowadzeniem zespołu w od tej klasy rozgrywkowej, posiada sponsorów oraz już raz uratował Zawiszę przed piłkarskim niebytem.

Opublikowano w Bydgoszcz
piątek, 17 czerwiec 2016 17:01

Zawisza bez licencji na II ligę

Informację tę podajemy z kronikarskiego obowiązku. Obradowała dzisiaj komisja ds. licencji klubowych PZPN, w sprawie przyznania licencji na grę w II lidze. Z powodu nieuzyskania prawa do gry w I lidze, Zawisza Bydgoszcz miał prawo do ubiegania się o grę w II lidze. Bydgoski klub z tego prawa nie skorzystał i nie złożył nawet wniosku o grę w II lidze.

Opublikowano w Sport

Podczas wizyty w Bydgoszczy, minister Jerzy Szmit poinformował, iż województwo kujawsko-pomorskie otrzyma 200 mln zł na realizację programu likwidacji miejsc niebezpiecznych wzdłuż dróg krajowych. Na liczącej prawie 50 pozycji liście, znalazły się również zadania związane z powiatem inowrocławskim.

Opublikowano w Inowrocław

Do 2022 roku zbudowana ma być droga S-10 pomiędzy Bydgoszczą i Toruniem – tak przynajmniej wynika z deklaracji sekretarza stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa Jerzego Szmita. Jednocześnie resort będzie podejmował działania, aby ta inwestycja powstała jeszcze szybciej.

Opublikowano w Regionalne

Sprawa dotyczy regulacji tych państw dotyczących płacy minimalnej w transporcie międzynarodowym. Działania Komisji Europejskiej pozytywnie ocenia europoseł Kosma Złotowski, który staje w obronie polskich firm transportowych, które mogą zostać pokrzywdzone działaniami francuskiego i niemieckiego rządu.

Opublikowano w Magazyn

Sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta RP Andrzej Dera wręczył w środę Urszuli Wenderlich Zloty Medal za wieloletnią służbę, który przyznany został zmarłemu przed dwoma miesiącowi mężowi Jarosławowi. O przyznanie odznaczenia do Prezydenta RP Andrzeja Dudy zawnioskował Prezes Najwyższej Izby Kontroli, Krzysztof Kwiatkowski.

Opublikowano w Bydgoszcz

Jutro na Wyspie Młyńskiej odbywać będzie się II dzień Steru na Bydgoszcz. Z tej okazji Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego organizuje Bydgoską Noc Muzealną, jako dodatkową atrakcję dla gości Steru na Bydgoszcz.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Luty 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29      
  • Po szczycie rolnym w Brukseli. W jakim kierunku pójdzie unijna polityka rolna?

    Gdy w ubiegłym tygodniu rolnicy w Bydgoszczy domagali się przyjazdu ministra Czesława Siekierskiego, wojewoda tłumaczył jego nieobecność tym, że przygotowuje się do spotkania ministrów rolnictwa w Brukseli, które odbyło się wczoraj, jednocześnie w stolicy Belgii odbywały się rolnicze protesty. Co wynika z tego spotkania?

  • Sejmik zebrał się, aby rozmawiać o rolnictwie. Podkreślono potrzebę rozwoju portów morskich

    Sytuacja w polskim rolnictwie jest trudna, co pokazały protesty z ostatnich dni oraz incydent z Kotomierza pod Bydgoszczą, gdzie doszło do wysypania zboża, co krytykuje prezydent i wicepremier Ukrainy atakując Polskę. Rolnictwo jest ważną gałęzią gospodarki województwa kujawsko-pomorskiego, dlatego w poniedziałek 26 lutego na nadzwyczajnej sesji zebrał się Sejmik Województwa.

Wiadomości z regionu