Jesteś tutaj: HomeMagazynArtykuły filtrowane wg daty: sobota, 04 czerwiec 2016

W Bydgoszczy odbył się zjazd okręgowy Prawa i Sprawiedliwości, który dotyczył tylko wyboru delegatów na kongres krajowy, który odbędzie się w przyszłym miesiącu. Jak się okazało, spory wewnątrz struktur w okręgu bydgoskim są tak duże, że dochodziło do wielu sprzeczek.

Opublikowano w Regionalne
sobota, 04 czerwiec 2016 20:08

Węgrzy obchodzą Dzień Jedności Narodowej

Data 4 czerwca dla większości Węgrów wywołuje tragiczne skojarzenia, w związku z podpisanym w 1920 roku traktatem z Trianon, który doprowadził do odebrania Węgrom większości ziem państwowych. Od 2010 roku Węgrzy tego dnia obchodzą Dzień Jedności Narodowej, który jest dniem solidarności z członkami narodu węgierskiego, którzy zamieszkują poza granicami państwa.

Opublikowano w Magyar Hirek

Inowrocławski radny Maciej Basiński został wykluczony ze struktur Prawa i Sprawiedliwości. O takim rozstrzygnięciu spekulowano już od kilku tygodni, ale sam zainteresowany nie otrzymał żadnej decyzji na piśmie, na ten temat nie wypowiadał się również nikt z władz partii.

Opublikowano w Inowrocław

W środę odbędzie się w hotelu Ikar II Bydgoskie Forum dla Turystyki, którego głównym inicjatorem jest Bydgoska Lokalna Organizacja Turystyczna ByLOT. Odbyć ma się poważna debata podmiotów, którym zależy na rozwoju potencjału turystycznego Bydgoszczy.

Opublikowano w Bydgoszcz
sobota, 04 czerwiec 2016 08:20

Arriva uruchomi wakacyjny pociąg na Hel

Od 25 czerwca do końca sierpnia będzie funkcjonować komercyjne połączenie ,,Słoneczny Patrol” relacji Bydgoszcz Główna – Hel. Z Bydgoszczy pociąg wyjeżdżać będzie codziennie o godzinie 7:09, w Gdańsku pojawi się o godzinie 9:15, zaś na stacji Hel 11:11. Podróż potrwa zatem na całej trasie 4 godziny.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Luty 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29      
  • Po szczycie rolnym w Brukseli. W jakim kierunku pójdzie unijna polityka rolna?

    Gdy w ubiegłym tygodniu rolnicy w Bydgoszczy domagali się przyjazdu ministra Czesława Siekierskiego, wojewoda tłumaczył jego nieobecność tym, że przygotowuje się do spotkania ministrów rolnictwa w Brukseli, które odbyło się wczoraj, jednocześnie w stolicy Belgii odbywały się rolnicze protesty. Co wynika z tego spotkania?

  • Kryzys z ukraińskim zbożem ponownie uwypukla jak bardzo brakuje nam infrastruktury

    Polska miała być państwem tranzytowym w eksporcie ukraińskiego zboża, bowiem rosyjskie działania w porcie w Oddesie, wymusiły poszukania innej drogi eksportu. Stało się jednak tak, że spora część tego zboża pozostawała w Polsce i teraz mamy problem. Jedną z przyczyn tego stanu rzeczy są braki infrastrukturalne.

Wiadomości z regionu