Jesteś tutaj: HomeMagazynArtykuły filtrowane wg daty: środa, 22 czerwiec 2016

Co my dalej mamy w tym sejmiku robić? Po co mamy tam być i firmować, to co jest szkodliwe dla Bydgoszczy? - pytał na konferencji prasowej radny Roman Jasiakiewicz. W zorganizowanej ponad podziałami konferencji udział wziął również radny Andrzej Walkowiak i prof. Maciej Świątkowski, zaś wyrażone na niej poglądy popierają również radni: Dorota Jakuta i Michał Krzemkowska. Konferencja bezpośrednio nawiązywała do poniedziałkowej sesji, na której nie dopuszczono nawet do porządku obrad stanowiska w sprawie przyszłości szkolnictwa medycznego w kujawsko-pomorskim.

Opublikowano w Bydgoszcz

Z Placu Wolności przeszło około tysiąca kibiców Zawiszy Bydgoszcz, którzy domagali się rozliczenia prezydenta Rafała Bruskiego z jego przyzwalania Radosławowi Osuchowi, na szkodliwe dla Zawiszy działania, które w efekcie miały doprowadzić do upadku klubu. Kibice nieśli również postulat, aby Stowarzyszeniu Piłkarskiemu ,,Zawisza”, które chce wystartować w rozgrywkach i kontynuować historię Zawiszy, umożliwić korzystanie z obiektów przy ulicy Gdańskiej 163.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Wrzesień 2015 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        
  • Po szczycie rolnym w Brukseli. W jakim kierunku pójdzie unijna polityka rolna?

    Gdy w ubiegłym tygodniu rolnicy w Bydgoszczy domagali się przyjazdu ministra Czesława Siekierskiego, wojewoda tłumaczył jego nieobecność tym, że przygotowuje się do spotkania ministrów rolnictwa w Brukseli, które odbyło się wczoraj, jednocześnie w stolicy Belgii odbywały się rolnicze protesty. Co wynika z tego spotkania?

  • Sejmik zebrał się, aby rozmawiać o rolnictwie. Podkreślono potrzebę rozwoju portów morskich

    Sytuacja w polskim rolnictwie jest trudna, co pokazały protesty z ostatnich dni oraz incydent z Kotomierza pod Bydgoszczą, gdzie doszło do wysypania zboża, co krytykuje prezydent i wicepremier Ukrainy atakując Polskę. Rolnictwo jest ważną gałęzią gospodarki województwa kujawsko-pomorskiego, dlatego w poniedziałek 26 lutego na nadzwyczajnej sesji zebrał się Sejmik Województwa.

Wiadomości z regionu