Jesteś tutaj: HomeMagazynArtykuły filtrowane wg daty: poniedziałek, 20 czerwiec 2016

Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa w odpowiedzi na zapytanie bydgoskiego posła Łukasza Schreibera przyznaje, iż trwają rozmowy z władzami województwa wielkopolskiego, w sprawie wydłużenia połączenia międzynarodowego ze stolicy Niemiec do Piły. Na razie nie zanosi się na włączenie do tego połączenia Bydgoszczy, ale kursowanie pociągów z Piły do Berlina, mogłoby się okazać dla mieszkańców naszego regionu atrakcyjnym rozwiązaniem.

Opublikowano w Bydgoszcz

W ubiegłym tygodniu informowaliśmy o wykluczeniu z Prawa i Sprawiedliwości wiceprzewodniczącego Sejmiku Województwa Adama Banaszaka. W praktyce PiS nie ma zatem w chwili obecnej żadnego przedstawiciela w Prezydium. Radni partii Jarosława Kaczyńskiego nie widzą jednak w chwili obecnej potrzeby zajmowania się Banaszakiem.

Opublikowano w Regionalne

Stowarzyszenie Piłkarskie ,,Zawisza” wystartuje w rozgrywkach ligowych w sezonie 2016/2017. Kwestią otwartą jest jednak to, czy będzie to IV liga (5 klasa rozgrywkowa) czy B klasa (8 klasa rozgrywkowa)? Czy Zawisza mający w nazwie człon Bydgoszcz, będzie rozgrywał swoje mecze w granicach miasta, czy w jednej z podbydgoskich gmin? Odpowiedzi na te pytania jak wyjaśniał prezes Stowarzyszenia Piłkarskiego Krzysztof Bess, zależeć będą od postawy prezydenta Bydgoszczy.

Opublikowano w Bydgoszcz

Większość radnych nie zgodziła się nawet, aby do porządku obrad dzisiejszej sesji Sejmiku Województwa dodać punkt poświęcony przeciwdziałaniu kryzysowi w służbie zdrowia, która boryka się z coraz większym brakiem kadr. Przyjęcie stosownego stanowiska zaproponowała grupa radnych z Bydgoszczy z prof. Maciejem Świątkowskim na czele.

Opublikowano w Bydgoszcz
poniedziałek, 20 czerwiec 2016 16:36

Artego traci liderkę

Amerykanka Julie McBride nie będzie w nadchodzącym sezonie reprezentować barwy Artego Bydgoszcz. 

Opublikowano w Sport
poniedziałek, 20 czerwiec 2016 11:46

Zawisza wystartuje w klasie B

Stowarzyszenie Piłkarskie ,,Zawisza" wyraziło na dzisiejszej konferencji prasowej uboewanie, że spotkania z nim unika prezydent Rafał Bruski. Celem takiego spotkania ma być ratowanie piłki nożnej w Bydgoszczy. Stowarzyszenie zapowiedziało również, iż zgłosi drużynę do rozgrywek klasy B (8-ma klasa rozgrywkowa).

Opublikowano w Bydgoszcz
poniedziałek, 20 czerwiec 2016 08:46

Prezydent chce zakazać pływania motorówek

Niewykluczone, że jeszcze w wakacje prezydent Rafał Bruski poprosi Radę Miasta Bydgoszczy o wprowadzenie zakazu pływania łodzi o napędzie motorowym oraz skuterów, na terenie całego miasta. Użytkownicy silników spalinowych bywają uciążliwi dla innych użytkowników Brdy.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Grudzień 2020 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      
  • Po szczycie rolnym w Brukseli. W jakim kierunku pójdzie unijna polityka rolna?

    Gdy w ubiegłym tygodniu rolnicy w Bydgoszczy domagali się przyjazdu ministra Czesława Siekierskiego, wojewoda tłumaczył jego nieobecność tym, że przygotowuje się do spotkania ministrów rolnictwa w Brukseli, które odbyło się wczoraj, jednocześnie w stolicy Belgii odbywały się rolnicze protesty. Co wynika z tego spotkania?

  • Sejmik zebrał się, aby rozmawiać o rolnictwie. Podkreślono potrzebę rozwoju portów morskich

    Sytuacja w polskim rolnictwie jest trudna, co pokazały protesty z ostatnich dni oraz incydent z Kotomierza pod Bydgoszczą, gdzie doszło do wysypania zboża, co krytykuje prezydent i wicepremier Ukrainy atakując Polskę. Rolnictwo jest ważną gałęzią gospodarki województwa kujawsko-pomorskiego, dlatego w poniedziałek 26 lutego na nadzwyczajnej sesji zebrał się Sejmik Województwa.

Wiadomości z regionu