Jesteś tutaj: HomeMagazynArtykuły filtrowane wg daty: piątek, 03 czerwiec 2016

Rodzice, którzy złożą wniosek w ramach programu ,,Rodzina 500+” do 1 lipca otrzymają świadczenie z wyrównaniem do dnia 1 kwietnia, czyli również pieniądze za: kwiecień, maj i czerwiec. Jeżeli termin 1 lipca zostanie dochowany, to świadczenie będzie wypłacane od miesiąca, w którym został złożony wniosek.

Opublikowano w Regionalne

Były szumne plany uruchomienia połączenia kolejowego województwa kujawsko-pomorskiego z Berlinem. Gdy już wręcz ogłoszono start nowego pociągu, zaczęły się pojawiać problemy i do stolicy Niemiec pociągi jeżdżą dopiero z Krzyża Wielkopolskiego, który nie jest zbyt dużym ośrodkiem W praktyce liczba podróżnych może niezbyt zadowalać, dlatego problemem zajął się poseł Łukasz Schreiber, który postuluje o wydłużenie linii trasy chociażby do Piły.

Opublikowano w Bydgoszcz

Dużą burzę polityczną w Inowrocławiu wywołało płatne ogłoszenie w jednej z gazet, które w bardzo negatywnym świetle przedstawiało radnego opozycji Marcina Wrońskiego. Graficznie przypominało ono artykuł gazetowy, treść nie była jednak podpisana. Niedługo później okazało się, że wykupił jest za pieniądze podatników inowrocławski magistrat.

Opublikowano w Inowrocław

Warte obejrzenia

« Luty 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29      
  • Po szczycie rolnym w Brukseli. W jakim kierunku pójdzie unijna polityka rolna?

    Gdy w ubiegłym tygodniu rolnicy w Bydgoszczy domagali się przyjazdu ministra Czesława Siekierskiego, wojewoda tłumaczył jego nieobecność tym, że przygotowuje się do spotkania ministrów rolnictwa w Brukseli, które odbyło się wczoraj, jednocześnie w stolicy Belgii odbywały się rolnicze protesty. Co wynika z tego spotkania?

  • Kryzys z ukraińskim zbożem ponownie uwypukla jak bardzo brakuje nam infrastruktury

    Polska miała być państwem tranzytowym w eksporcie ukraińskiego zboża, bowiem rosyjskie działania w porcie w Oddesie, wymusiły poszukania innej drogi eksportu. Stało się jednak tak, że spora część tego zboża pozostawała w Polsce i teraz mamy problem. Jedną z przyczyn tego stanu rzeczy są braki infrastrukturalne.

Wiadomości z regionu