Jesteś tutaj: HomeMagazynArtykuły filtrowane wg daty: sobota, 11 czerwiec 2016

W sobotę w Bydgoszczy gościł poseł Janusz Szewczak, wiceprzewodniczący Komisji Finansów Publicznych. Odbył on otwarte spotkanie z mieszkańcami oraz spotkał się z osobami, które zakładają stowarzyszenie mające pomagać pokrzywdzonym przez tzw. toksyczne usługi finansowe.

Opublikowano w Bydgoszcz

Prezydent Rafał Bruski wezwał zarząd CWZS do wyrzucenia Stowarzyszenia Piłkarskiego ,,Zawisza” z obiektów, mimo że murem za tą organizacją stanęli rodzice młodych piłkarzy, którzy bali się gorszego traktowania swoich dzieci w planowanej szkółce – pisaliśmy 18 kwietnia 2014 roku. Zarząd CWZS podjął uchwałę zgodnie z wolą prezydenta, ta jednak została podważona sąd. Wówczas z ratusza zaczęły pojawiać się sygnały, iż przyszłość CWZS może być zagrożona. Ostatecznie po kilku miesiącach Stowarzyszenie Piłkarskie ,,Zawisza” zostało wykluczone ze struktur CWZS, w praktyce tracąc prawo do korzystania z miejskich boisk.

Opublikowano w Bydgoszcz

Dość ciekawy wątek pojawił się podczas czwartkowego II Bydgoskiego Forum dla Turystyki. Jeden z panelistów zauważył, iż kujawsko-pomorskie, z racji ciekawej oferty uzdrowiskowej, mogłoby stać się atrakcyjnym kierunkiem dla mieszkańców chociażby Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Opiewającym w luksusach Arabom brakuje bowiem jednej rzeczy – zdrowia, które podreperować mogliby w Ciechocinku i w Inowrocławiu.

Opublikowano w Regionalne

Senator Andrzej Kobiak zaprasza w niedzielny wieczór na koncert wokalisty Grzegorza Wilka. Artysta od godziny 21:00 będzie prezentował swój repertuar z balkonu Święcickiego przy Placu Wolności.

Opublikowano w Bydgoszcz
sobota, 11 czerwiec 2016 09:01

Ciągłość szkolenia kluczem do sukcesu

Nadchodzą wakacje, a wraz z nim błogie lenistwo. W tym okresie najczęściej porzucamy ambicje i własne założenia, a tygodniowe plany, z każdym dniem przybierają status „do wykonania”. Jak zaradzić na nudę podczas upalnych dni? Wychodząc naprzeciw naszym zawodnikom, Akademia Piłkarska Reissa zaprasza do udziału w treningach nawet podczas wakacji.

Opublikowano w Sport

Warte obejrzenia

« Luty 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29      
  • Po szczycie rolnym w Brukseli. W jakim kierunku pójdzie unijna polityka rolna?

    Gdy w ubiegłym tygodniu rolnicy w Bydgoszczy domagali się przyjazdu ministra Czesława Siekierskiego, wojewoda tłumaczył jego nieobecność tym, że przygotowuje się do spotkania ministrów rolnictwa w Brukseli, które odbyło się wczoraj, jednocześnie w stolicy Belgii odbywały się rolnicze protesty. Co wynika z tego spotkania?

  • Sejmik zebrał się, aby rozmawiać o rolnictwie. Podkreślono potrzebę rozwoju portów morskich

    Sytuacja w polskim rolnictwie jest trudna, co pokazały protesty z ostatnich dni oraz incydent z Kotomierza pod Bydgoszczą, gdzie doszło do wysypania zboża, co krytykuje prezydent i wicepremier Ukrainy atakując Polskę. Rolnictwo jest ważną gałęzią gospodarki województwa kujawsko-pomorskiego, dlatego w poniedziałek 26 lutego na nadzwyczajnej sesji zebrał się Sejmik Województwa.

Wiadomości z regionu