Jesteś tutaj: HomeMagazynArtykuły filtrowane wg daty: czwartek, 30 czerwiec 2016

W poniedziałek na Komisji Gospodarki Komunalnej omawiano ewentualną lokalizację terminala intermodalnego w Bydgoszczy. Miejska Pracownia Urbanistyczna wstępnie wskazywała na lokalizację takiej infrastruktury w okolicach linii kolejowej nr 201 w Łęgnowie, bądź obok ulicy Przemysłowej. Działania w tym kierunku podjął również poseł Łukasz Schreiber.

Opublikowano w Bydgoszcz

Dzisiaj odbyło się posiedzenie Rady Nadzorczej, a później walne spółki WKS Zawisza Bydgoszcz SA. Podjęto m.in. decyzję o tym, iż spółka będzie dalej funkcjonować. Większościowy udziałowiec Artur Czarnecki nie chciał jednak zbytnio odpowiadać na pytania mniejszościowych udziałowców dotyczących przyszłości spółki.

Opublikowano w Bydgoszcz

W piątek 1 lipca nad Zalewem Koronowskim w Pieczyskach odbędzie się Aria Operowa na plaży. Wystąpi wielu ciekawych artystów bydgoskiej Opery Nova. Na koncert i z powrotem, pojedziemy z Bydgoszczy specjalnym autobusem.

Opublikowano w Bydgoszcz
czwartek, 30 czerwiec 2016 12:47

Amerykanka zostaje w Artego

Artego Bydgoszcz wreszcie rozpoczęło kompletowanie składu na nadchodzący sezon w Tauron Basket Lidze Kobiet. 

 

Opublikowano w Sport

W Bydgoszczy prezydent Rafał Bruski na sporcie i dotacjach oszczędza jak może. A jak wygląda to w innych miastach? 

 

Opublikowano w Sport
czwartek, 30 czerwiec 2016 11:02

Lato z Radiem zawita do Inowrocławia

10 lipca na Kujawach odbędzie się koncert organizowany przez Program Pierwszy Polskiego Radia ,,Lato z Radiem”, który będzie również transmitowany przez Telewizję Polską. W Inowrocławiu zobaczymy tego dnia kilku ciekawych wykonawców.

Opublikowano w Inowrocław

Duże zamieszanie w ostatnich dniach wywołała inicjatywa zwiększenia udziału Torunia w Porcie Lotniczym Bydgoszcz oraz zmiany jego nazwy poprzez dodanie członu ,,Toruń”. Niewykluczone, że taki wniosek może pojawić się w lipcu na walnym i zostać poddany pod głosowanie. Bydgoszcz biernie się temu jednak przyglądać nie będzie.

Opublikowano w Regionalne

29 czerwca 1956 roku wieczorem zakończyły się dwudniowe walki poznańskich robotników z siłami komunistycznymi. Był to pierwszy po wojnie cywilny wyraz sprzeciwu dla metod jakimi traktowane polskie społeczeństwo przez „ludową” władzę.

Opublikowano w Magazyn

Przedsiębiorcy często borykają się z niezapłaconymi należnościami. Sposobów na opornych dłużników jest kilka, wśród nich na szczególną uwagę zasługują giełdy wierzytelności. To legalne rejestry informacji gospodarczych, które zawierają wszelkie dane umożliwiające wykup długu. Wystawiając wierzytelność na sprzedaż możemy w krótkim czasie pozbyć się zaległych faktur. Jak jednak działają giełdy długów? I kiedy opłaca się opublikować swoją wierzytelność? Na te wszystkie pytania odpowiemy w dalszej części artykułu.

Opublikowano w Polecane

Warte obejrzenia

« Grudzień 2020 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      
  • Po szczycie rolnym w Brukseli. W jakim kierunku pójdzie unijna polityka rolna?

    Gdy w ubiegłym tygodniu rolnicy w Bydgoszczy domagali się przyjazdu ministra Czesława Siekierskiego, wojewoda tłumaczył jego nieobecność tym, że przygotowuje się do spotkania ministrów rolnictwa w Brukseli, które odbyło się wczoraj, jednocześnie w stolicy Belgii odbywały się rolnicze protesty. Co wynika z tego spotkania?

  • Sejmik zebrał się, aby rozmawiać o rolnictwie. Podkreślono potrzebę rozwoju portów morskich

    Sytuacja w polskim rolnictwie jest trudna, co pokazały protesty z ostatnich dni oraz incydent z Kotomierza pod Bydgoszczą, gdzie doszło do wysypania zboża, co krytykuje prezydent i wicepremier Ukrainy atakując Polskę. Rolnictwo jest ważną gałęzią gospodarki województwa kujawsko-pomorskiego, dlatego w poniedziałek 26 lutego na nadzwyczajnej sesji zebrał się Sejmik Województwa.

Wiadomości z regionu