Jesteś tutaj: HomeMagazynArtykuły filtrowane wg daty: wtorek, 28 czerwiec 2016

Do podjęcia męskiej i odważnej decyzji nawołuje prezydenta Bydgoszczy Rafała Bruskiego dr Andrzej Bogucki. Taką decyzją ma być podjęcie konkretnych kroków na rzecz odbudowy Zachodniej Pierzei Starego Rynku w historycznym kształcie.

Opublikowano w Bydgoszcz
wtorek, 28 czerwiec 2016 18:27

97-rocznica podpisania Traktatu Wersalskiego

28 czerwca 1919 roku podpisano ostateczny traktat pokojowy kończący I wojnę światową. W imieniu Polski podpisy złożyli: Ignacy Jan Paderewski i Roman Dmowski. Skutki traktatu miały ważne znaczenie dla naszego regionu, w tym samej Bydgoszczy.

Opublikowano w Magazyn

Rada Nadzorcza Portu Lotniczego Bydgoszcz nie była zdolna do podjęcia skutecznej uchwały wyrażającej poparcie dla zmiany nazwy lotniska na Bydgoszcz – Toruń. Prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski przyznaje jednak, że w przypadku zwołania zgromadzenia akcjonariuszy, marszałek województwa jest wstanie przeforsować zmianę nazwy.

Opublikowano w Bydgoszcz
wtorek, 28 czerwiec 2016 09:52

Zakon Franciszkanów powróci na Kujawy

Prymas Polski abp Wojciech Polak poinformował o zaproszeniu Braci Mniejszych Konwentualnych do stałego objęcia posługi w Inowrocławiu. Będzie to ich powrót po 200 latach, gdyż w 1819 roku o przeniesieniu zakonu franciszkańskiego do Gniezna zdecydowały władze pruskie. Prymas podkreśla, iż brał pod uwagę względy historyczne oraz potrzebę ożywienia życia charyzmatycznego w regionie.

Opublikowano w Inowrocław

Wczoraj parlamentarzyści oraz samorządowcy wystosowali ponad podziałami politycznymi apel do marszałka Piotra Całbeckiego, w którym próbują przekonać go do odstąpienia od mogącego budzić konflikty wewnątrz województwa, pomysłu zmiany nazwy bydgoskiego lotniska. Propozycja większościowego udziałowca zakłada dodanie do nazwy portu również członu ,,Toruń”.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Wrzesień 2015 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        
  • Po szczycie rolnym w Brukseli. W jakim kierunku pójdzie unijna polityka rolna?

    Gdy w ubiegłym tygodniu rolnicy w Bydgoszczy domagali się przyjazdu ministra Czesława Siekierskiego, wojewoda tłumaczył jego nieobecność tym, że przygotowuje się do spotkania ministrów rolnictwa w Brukseli, które odbyło się wczoraj, jednocześnie w stolicy Belgii odbywały się rolnicze protesty. Co wynika z tego spotkania?

  • Sejmik zebrał się, aby rozmawiać o rolnictwie. Podkreślono potrzebę rozwoju portów morskich

    Sytuacja w polskim rolnictwie jest trudna, co pokazały protesty z ostatnich dni oraz incydent z Kotomierza pod Bydgoszczą, gdzie doszło do wysypania zboża, co krytykuje prezydent i wicepremier Ukrainy atakując Polskę. Rolnictwo jest ważną gałęzią gospodarki województwa kujawsko-pomorskiego, dlatego w poniedziałek 26 lutego na nadzwyczajnej sesji zebrał się Sejmik Województwa.

Wiadomości z regionu