Jesteś tutaj: HomeMagazynArtykuły filtrowane wg daty: sobota, 06 kwiecień 2024

 

Trendy kojarzą się zwykle bardziej z modą i designem niż z kulinariami, jednak wzrost świadomości Gości i wciąż rozrastająca się scena restauracyjna sprawiły, że obecnie to co modne, ma znaczenie również w kuchni. Trendy kształtowane są przez sytuację ekonomiczną, społeczną oraz przez kulinarnych guru. Począwszy od René Redzepiego, pioniera rewolucji lokalności w światowej haute cuisine, przez najbardziej znanego i utytułowanego szefa kuchni na świecie, czyli Gordona Ramsaya, aż po Christinę Tosi, która “sprofanowała” desery gourmet płatkami śniadaniowymi z oszałamiającym skutkiem. Aby sprawdzić, jakie trendy królują w polskich kulinariach i czym zainspirują nas Chefowie kuchni najlepszych rodzimych restauracji tym razem, nasi eksperci poddali analizie prawie 2500 popisowych dań prezentowanych w wiosennej edycji RestaurantWeek®. Zapraszamy na przegląd top trendów!

Opublikowano w Bydgoszcz

W niedzielę 7 kwietnia odbędą się wybory samorządowe, w ramach których wybierać będziemy radych kilku szczebli, a także prezydentów miast – w przypadku mniejszych gmin wójtów i burmistrzów. Lokale wyborcze otwarte będą o godzinie 7, a głosowane powinno się zakończyć o godzinie 21 (jeżeli nie dojdzie do istotniejszych incydentów). Do zakończenia głosowania będzie obowiązywała cisza wyborcza, zatem agitacja zarówno dzisiaj i jutro do godziny 21 jest zakazana. Warto o tym przypominać, bowiem docierają do nas sygnały, że chociażby na Facebook-u dochodzi do naruszeń.

Opublikowano w Regionalne

Sobota 6 kwietnia to ważny dzień dla polskiego Kościoła – w bydgoskiej bazylice, w obecności Prymasa Polski abp. Wojciecha Polaka oraz wielu innych biskupów, rozpoczęły się obchody jubileuszu Diecezji Bydgoskiej, która została ustanowiona w 2004 roku przez papieża św. Jana Pawła II.

Opublikowano w Bydgoszcz

W ostatnim tygodniu do programu Czyste Powietrze złożono rekordową liczbę wniosków – ponad 6,6 tys. To znacznie więcej, niż wynosiła tygodniowa średnia dla 2023 roku. Zdaniem ekspertów Polskiego Alarmu Smogowego, żeby wypełnić założenia programu, liczba wniosków powinna sięgać 8 tys. tygodniowo, ale ostatnie wyniki pokazują, jak potrzebne jest wsparcie dla procesu wymiany źródeł ciepła i termomodernizacji. Instytut Ekonomii Środowiska oraz Fundacja Instrat ostrzegają jednak, że bez zabezpieczonego finansowania w długim terminie mogą się powtórzyć kryzysy jak z końcówki 2023 roku. Oceniają, że potrzeba na ten cel dodatkowych 5 mld zł z Krajowego Planu Odbudowy.

Opublikowano w Magazyn

„Święta Teresa” i „Niebo Gwieździste” - to tytuły podwójnego obrazu malarza Leona Wyczółkowskiego. Ten obraz otrzymało bydgoskie muzeum imienia tego wybitnego artysty w 1930 roku od jego żony Franciszki Wyczółkowskiej. Następnie dziesiątki lat przeleżało w magazynie.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Sierpień 2016 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        
  • Szczecin bliżej naszego regionu

    Czekamy na budowę drogi ekspresowej S10 nie tylko dlatego, że skomunikuje nas z autostradą A1 i Warszawą, ważny jest też odcinek zachodni w kierunku Szczecina i całego Pomorza Gdańskiego. GDDKiA podpisała właśnie umowy na realizację dwóch odcinków S10 pomiędzy Piłą i Szczecinem. Ten fragment ekspresówki podzielony jest na 8 odcinków, umowy na pozostałe 6 odcinków mają być podpisane w najbliższych tygodniach.

  • Jak problem migracji widzą główni kandydaci na szefa Komisji Europejskiej? Ta debata była zupełnie inna od tej w Polsce

    W czwartek o godzinie 15 rozpoczęła się debata Eurowizji w której wystąpiło pięciu kandydatów na funkcję przewodniczącego Komisji Europejskiej, która była tłumaczona na wszystkie oficjalne języki Unii Europejskiej. To duże przedsięwzięcie medialne i próba odbycia centralnej debaty nad przyszłością Europy. Nie wszystkie siły polityczne były jednak zainteresowane tą formułą.

Wiadomości z regionu