Jesteś tutaj: HomeMagazynArtykuły filtrowane wg daty: czwartek, 13 listopad 2014
czwartek, 13 listopad 2014 23:30

Kontrakt Terytorialny, czyli ZIT-owskie deja vu

W towarzystwie premier Ewy Kopacz został podpisany w Ostromecku Kontrakt Terytorialny. Odbyło się to w przedostatnim dniu kampanii wyborczej, co ma symbolizować medialni sukces Platformy Obywatelskiej. Jest to jednak w praktyce sukces PO z okręgu toruńsko-włocławskiego, bo prezydent Rafał Bruski nie ugrał tak naprawdę nic.

Opublikowano w Regionalne

Na Konstantego Dombrowicza chce głosować 38,5% badanych, zaś na Rafała Bruskiego 36,1% wynika z sondażu do którego dotarliśmy. Jeszcze inny zakłada nawet, że Dombrowicz zdobędzie 60% i wygra wybory już w I turze. Haczyk jednak w tym, że jest to sondaż Pracowni Analiz Społecznych i Rynkowych WSG zamówiony przez Express Bydgoskie jesienią 2010 roku.

Opublikowano w Bydgoszcz

Kandydatka na prezydenta Bydgoszczy Małgorzata Stawicka w rozmowie z nami podkreśla, że miasto powinno inwestować przede wszystkim w ludzi, zapewniając im dogodne warunki do życia w swojej małej ojczyźnie i rozwijania swoim możliwości.

Opublikowano w Bydgoszcz
czwartek, 13 listopad 2014 19:55

W Solino sprawy nie ruszyły do przodu

Mimo zapewnień wojewody Ewy Mes z ubiegłego tygodnia, rząd nie podejmuje żadnych działań, na rzecz rozwiązania sytuacji kryzysowej wokół Inowrocławskich Kopalni Soli ,,Solino”. Tak przynajmniej twierdzą pracownicy – w czwartek na ulicach Inowrocławia manifestowała ponad setka związkowców.

Opublikowano w Inowrocław
czwartek, 13 listopad 2014 18:03

Co się stało ze sprawą Sądu Apelacyjnego?

Bydgoszcz w okresie kampanii wyborczej odwiedzają najwyżsi przedstawiciele w państwie, podobnie było także i 4 lata temu, gdy wojewoda Rafał Bruski gościł ministra sprawiedliwości Krzysztofa Kwiatkowskiego. Panowie rozmawiali wówczas o powstaniu w Bydgoszczy Sądu Apelacyjnego. Po wygranych przez Bruskiego wyborach prezydenckich w tej sprawie się jednak wiele nie zmieniło, a właściwie można odnieść wrażenie, że pogodziliśmy się już z tym, że ta placówka u nas nie powstanie.

Opublikowano w Bydgoszcz

Stowarzyszenie Rodziców Dzieci Sprawnych Inaczej w Koronowie, w związku ze zbliżającymi się wyborami samorządowymi, wystosowało do kandydatów na fotel burmistrza zapytania dotyczącą sytuacji niepełnosprawnych w gminie Koronowo. Odpowiedzi do tej pory udzielili prawie wszyscy kandydaci.

Opublikowano w Dobrcz i Koronowo

W Sejmie nadal trwa burza po aferze z udziałem czwórki młodych posłów PiS, którzy zostali już wyrzuceni z partii. SLD chce, aby prokuratura zbadała, czy nadużyć nie dopuścili się też inni parlamentarzyści. Kancelaria Sejmu ujawniła wykaz podróży służbowych samochodem w tej kadencji. Wśród najbardziej aktywnych miłośników tego środka lokomocji znalazło się dwóch posłów Prawa i Sprawiedliwości z kujawsko-pomorskiego.

Opublikowano w Regionalne
czwartek, 13 listopad 2014 12:45

Kiedy poznamy wyniki wyborów?

Wybory samorządowe są najbardziej pracochłonnymi jeżeli chodzi o zliczanie ich wyników. W Bydgoszczy każdy z nas odda bowiem głosy na trzech kartach (Sejmik, Rada Miasta, Prezydent), zaś w pozostałych gminach dodatkowo będzie dochodzić karta do Rady Powiatu. Przed czterema laty oficjalne wyniki wyborów do Rady Miasta Bydgoszczy znane były już w poniedziałek wieczorem, zaś do Sejmiku dopiero we wtorek. W tym roku dojdzie jednak nowy czynnik, czyli możliwe awarie systemu komputerowego do zliczania głosów.

Opublikowano w Regionalne

Tomasz Mazur, który przed czterema laty prowadził bloga StopDombrowiczowi.pl domaga się od Komitetu Wyborczego Platformy Obywatelskiej wpłaty 20 tys. zł na cele charytatywne, w związku z wykorzystaniem jego wizerunku na spocie wyborczym Rafała Bruskiego.

Opublikowano w Bydgoszcz
czwartek, 13 listopad 2014 12:01

Debata na Zachemie zakończona nieporozumieniem

W środę po południu z kandydatami na prezydenta Bydgoszczy spotkali się przedsiębiorcy funkcjonujący na terenach byłego Zachemu. Zorganizowana przez nich debata spodziewanego efektu nie przyniosła, gdyż wypowiedzi zastępcy prezydenta Grzegorza Dołkowskiego podgrzały tylko atmosferę.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Czerwiec 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
  • Ministerstwo chce, aby media były bardziej niezależne. Media samorządowe mogą czekać ograniczenia

    W poniedziałek Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego zapowiedziało początek prac nad nową ustawą medialną, która ma zapewnić większy pluralizm. W założeniach resortu wskazano też na problem mediów wydawanych przez samorządy.

  • Sytuacja finansowa samorządów może się poprawić w 2025 roku. Jest projekt

    Pod koniec czerwca lub w pierwszych dniach lipca ma zostać skierowany do konsultacji publicznych projekt nowych przepisów dotyczących finansowania jednostek samorządu terytorialnego. To odpowiedź na spustoszenie, jakie wywołały w samorządowych budżetach zmiany wprowadzone m.in. przez Polski Ład. Ministerstwo Finansów chce, aby reforma zaczęła obowiązywać już z początkiem 2025 roku. Z wyliczeń resortu wynika, że dzięki nim w przyszłym roku do JST trafiłoby o kilkadziesiąt miliardów złotych więcej niż w obecnym.

Wiadomości z regionu