Jesteś tutaj: HomeMagazynArtykuły filtrowane wg daty: sobota, 01 listopad 2014
sobota, 01 listopad 2014 18:15

Kolejni protestujący zabrani do szpitala

Liczba uczestników protestu głodowego w siedzibie Inowrocławskich Kopalni Soli ,,Solino” systematycznie zaczyna ubywać. Mija już bowiem 12 dzień głodówki i w ciągu ostatnich godzinach lekarze pogotowia podjęli decyzje o zabraniu kolejnych osób do szpitala powiatowego w Inowrocławia, ze względu na zły stan zdrowia.

Opublikowano w Inowrocław

Tak przynajmniej twierdzi przedstawiciel chińskiego producenta elektroniki Huawei Piotr Głaska, który uważa, że sieć bezprzewodowa w komunikacji zbiorowej może generować przewoźnikowi dochody. Koncepcja ta została przedstawiona w środę w trakcie odbywającego się w Bydgoszczy Forum Inwestycji Tramwajowych i Trolejbusowych.

Opublikowano w Magazyn

Od środy na bydgoskich torach testowany jest tramwaj PESA Swing. W sobotę w dniu Wszystkich Świętych doszło do pierwszej poważnej awarii, która miała miejsce na dodatek w okresie szczytowego ruchu, co doprowadziło do wyłączenia na pewien czas pętli przy ulicy Rycerskiej, niedaleko dworca PKP.

Opublikowano w Bydgoszcz

Od kilku dni na bydgoskich nekropoliach trwa kwesta na rzecz cmentarza Starofarnego, najstarszego bydgoskiego cmentarza komunalnego. Miejsca niezwykłego, co można dostrzec już po chwili przebywania na nim, a także ważnego miejsca historycznego, gdyż to właśnie na tym cmentarzu podczas pogrzebów wybitnych Polaków dawano wyraz patriotycznym emocjom. Działo się tak w okresie, gdy Bydgoszcz była częścią Prus.

Opublikowano w Bydgoszcz

W dniach 1 i 2 listopada w Kalwarii Pakoskiej (powiat inowrocławski) zbierane środki na renowację obiektu. Kujawska Jerozolima liczy już prawie 400 lat i jest jednym z ważniejszych elementów dziedzictwa kulturowego naszego regionu.

Opublikowano w Inowrocław
sobota, 01 listopad 2014 10:52

W dniu, gdy popadamy w zadumę nad zmarłymi

Dzisiaj wspominamy naszych bliskich i dalszych zmarłych. W czasie dzisiejszego dnia, niektórzy mogą popaść w zadumę także nad tymi, którzy przez długie lata Bydgoszczy służyli, a w ostatnich miesiącach przyszło im na wieki zasnąć.

Opublikowano w Bydgoszcz
sobota, 01 listopad 2014 07:42

Święto świętych znanych i nieznanych

W dniu 1 listopada w tradycji katolickiej obchodzone jest święto poświęcone czci Wszystkich Świętych, tych znanych i oficjalnie ogłoszonych przez Kościół i nieznanych.

Opublikowano w Regionalne

Warte obejrzenia

« Październik 2014 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
  • Ministerstwo chce, aby media były bardziej niezależne. Media samorządowe mogą czekać ograniczenia

    W poniedziałek Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego zapowiedziało początek prac nad nową ustawą medialną, która ma zapewnić większy pluralizm. W założeniach resortu wskazano też na problem mediów wydawanych przez samorządy.

  • Sytuacja finansowa samorządów może się poprawić w 2025 roku. Jest projekt

    Pod koniec czerwca lub w pierwszych dniach lipca ma zostać skierowany do konsultacji publicznych projekt nowych przepisów dotyczących finansowania jednostek samorządu terytorialnego. To odpowiedź na spustoszenie, jakie wywołały w samorządowych budżetach zmiany wprowadzone m.in. przez Polski Ład. Ministerstwo Finansów chce, aby reforma zaczęła obowiązywać już z początkiem 2025 roku. Z wyliczeń resortu wynika, że dzięki nim w przyszłym roku do JST trafiłoby o kilkadziesiąt miliardów złotych więcej niż w obecnym.

Wiadomości z regionu