Jesteś tutaj: HomeMagazynArtykuły filtrowane wg daty: niedziela, 30 listopad 2014
poniedziałek, 01 grudzień 2014 00:48

Artur Michalak nowym burmistrzem Szubina

Mieszkańcy Szubina mieli w II turze wyborów burmistrza dość ciekawy wybór, gdyż o ten fotel zabiegało dwóch stosunkowo młodych kandydatów, którzy tej funkcji jeszcze nie pełniki. Mimo lepszego wyniku w I turze Mariusza Piotrowskiego, w ponownym głosowaniu okazał się lepszy popierany przez PO Artur Michalak.

Opublikowano w Krajna i Pałuki

Kilka tygodni temu pisaliśmy o tym, że posłowie Łukasz Zbonikowski z Włocławka i Zbigniew Girzyński z Torunia dość często jeździli do Strasburga prywatnymi samochodami, za co pobierani z Kancelarii Sejmu ryczałt. Specjalny zespół sejmowych audytorów ujawnia, że wobec postępowania tych parlamentarzystów mogą pojawić się poważne wątpliwości. W sposób szczególny na widelcu znalazł się toruński poseł.

Opublikowano w Regionalne
poniedziałek, 01 grudzień 2014 00:22

W Kcyni będzie nowy burmistrz

Piotr Hemmerling najprawdopodobniej przegrał II turę wyborów prezydenckich z popieranym przez Platformę Obywatelską Markiem Szarugą. Ze wstępnych przeliczeń wynika, że różnica pomiędzy kandydatami wyniosła zaledwie sto kilka głosów.

Opublikowano w Krajna i Pałuki
poniedziałek, 01 grudzień 2014 00:16

Brejza wygrywa, ale bardzo minimalnie

W Inowrocławiu prezydentem miasta będzie najprawdopodobniej dalej prezydent Ryszard Brejza, wynika z protokołów zebranych w 46 na 47 komisji. Jego zwycięstwo nad Marcinem Wrońskim jest jednak bardzo minimalne.

Opublikowano w Inowrocław
poniedziałek, 01 grudzień 2014 00:10

Rafał Bruski będzie nadal prezydentem

Nieoficjalnie możemy już powiedzieć, że do 2018 roku u sterów Bydgoszczy będzie stał nadal Rafał Bruski.

Opublikowano w Bydgoszcz

Dzisiaj (30 listopada) miną dokładnie dwa tygodnie od zakończenia wyborów samorządowych, zgodnie z prawem osoby, które uważają, że nie zostały one właściwie przeprowadzone, mają 14 dni na złożenie protestów – czyli do jutra. Do Sądu Okręgowego w Bydgoszczy wpłynęło ich już 10.

Opublikowano w Regionalne

Warte obejrzenia

« Maj 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
  • Ministerstwo chce, aby media były bardziej niezależne. Media samorządowe mogą czekać ograniczenia

    W poniedziałek Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego zapowiedziało początek prac nad nową ustawą medialną, która ma zapewnić większy pluralizm. W założeniach resortu wskazano też na problem mediów wydawanych przez samorządy.

  • Sytuacja finansowa samorządów może się poprawić w 2025 roku. Jest projekt

    Pod koniec czerwca lub w pierwszych dniach lipca ma zostać skierowany do konsultacji publicznych projekt nowych przepisów dotyczących finansowania jednostek samorządu terytorialnego. To odpowiedź na spustoszenie, jakie wywołały w samorządowych budżetach zmiany wprowadzone m.in. przez Polski Ład. Ministerstwo Finansów chce, aby reforma zaczęła obowiązywać już z początkiem 2025 roku. Z wyliczeń resortu wynika, że dzięki nim w przyszłym roku do JST trafiłoby o kilkadziesiąt miliardów złotych więcej niż w obecnym.

Wiadomości z regionu