Jesteś tutaj: HomeMagazynArtykuły filtrowane wg daty: środa, 19 listopad 2014

Państwowa Komisja Wyborcza zapowiedziała, że oficjalne wyniki wyborów powinniśmy poznać maksymalnie do środy. Wszystko zanosi się jednak na to, że dzisiaj wyników do Rady Miasta Bydgoszczy nie poznamy, a do Sejmiku Województwa tym bardziej.

Opublikowano w Bydgoszcz
środa, 19 listopad 2014 19:24

W sobotę PO uzgodni kandydata na marszałka

Platforma Obywatelska będzie największą siłą w Sejmiku województwa kujawsko-pomorskiego, z tego powodu, będzie mogła wystawić także kandydata na marszałka. Ostateczna decyzja w sprawie nominacji zapadnie na zebraniu w sobotę, jednak wydaje się, że będzie ona zwykłą formalnością.

Opublikowano w Regionalne

Od marca cztery razy w tygodniu z Bydgoszczy polecimy niemieckimi liniami lotniczymi Lufthansa do Frankfurtu. Tam będziemy mogli się przesiąść w samolot lecący w niemal każdy zakątek świata.

Opublikowano w Bydgoszcz

Rada IAAF zdecydowała we wtorek, że gospodarzem III Pucharu Interkontynentalnego w 2018 roku będzie czeska Ostrawa. Bezpośrednim rywalem dla tego miasta, do organizacji tej imprezy, była Bydgoszcz.

Opublikowano w Sport

Kandydat na prezydenta Inowrocławia Marcin Wroński zapowiada, że jeżeli wygra wybory prezydenckie, to miasto przestanie za pieniądze podatników prowadzić wydawać media. Ma ku temu duże szansę, gdyż w I turze wyborów prezydenckich zagłosowało na niego 32,58% wyborców.

Opublikowano w Inowrocław

Warte obejrzenia

« Czerwiec 2023 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    
  • Szkoły nie przygotowują uczniów na wejście w dorosłość. Oceny wciąż ważniejsze od kompetencji przyszłości i kreatywności

    Około 40 proc. uczniów, zarówno szkół podstawowych, jak i średnich, uważa, że popełnienie błędu oznacza, że nie są mądrzy – wynika z raportu „Mogę wszystko. Co na to współcześni uczniowie?” Fundacji Teach for Poland. Obawa przed byciem tak odbieranym powoduje także, że wielu z nich nie zadaje pytań, kiedy czegoś nie wiedzą. – W konsekwencji za kilkanaście lat będziemy społeczeństwem, które będzie się bało innowacji i zmian – ocenia Katarzyna Nabrdalik, prezeska Fundacji Teach for Poland. Wielu uczniów regularnie stawia sobie cele i do nich dąży, ale często kojarzą się one z ocenami. To wyniki w nauce, a nie rozwój umiejętności, są traktowane jako wyznacznik sukcesu.

  • Marszałek chciałby rozmawiać tylko o tym co wygodne, ale to pokazuje kryzys samorządności wojewódzkiej

    Gdy w poniedziałek ukazała się u nas publikacja o tym, że ,,media władzy”, czyli wydawane za nasze pieniądze przez samorządy i tworzone przez urzędników przemilczały krytyczny dla promu w Solcu Kujawskim raport NIK, w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu odbywała się sesja Sejmiku Województwa. Po wypowiedziach marszałka Piotra Całbeckiego nie należy się specjalnie dziwić, że podlegli mu pracownicy Kujawsko-Pomorskiego Funduszu Rozwoju temat przemilczeli w ramach swoich mediów.

Wiadomości z regionu