Jesteś tutaj: HomeMagazynArtykuły filtrowane wg daty: sobota, 15 listopad 2014

Dużą wartością tegorocznych obchodów Święta Niepodległości w Bydgoszczy było pokazanie bydgoskiej drogi do wolności. Ta nie zakończyła się jednak 11 listopada 1918 roku, lecz trwała jeszcze prawie 1,5 roku. Zachęcamy do zapoznania się z publikacją portalu PopieramBydgoszcz.

Opublikowano w Bydgoszcz

Demokracja jest nie tylko dla wykształconych i sprytnych, ale także i przede wszystkim dla uczciwych i cnotliwych obywateli – mówił prymas Józef Glemp, syn Kujawskiej ziemi. Dzisiaj jako mieszkańcy tej ziemi będziemy decydować o tym, kto będzie rządził naszymi małymi ojczyznami. Nie pisze bowiem nic odkrywczego, gdy podkreślam, że są to tak naprawdę najważniejsze wybory.

Opublikowano w Regionalne

Tak jak wielokrotnie media informowały, w niedzielę w czasie wyborów samorządowych bydgoszczanie oddadzą 3 głosy na 3 kartach do głosowania. Z kolei mieszkańcy pozostałych gmin w naszym regionie będą głosować na 4 kartach. Dlaczego tak jest?

Opublikowano w Bydgoszcz
sobota, 15 listopad 2014 11:02

Noc długich noży

Brutalna walka polityczna odbywała się już po ciszy wyborczej? – wszystko na to wskazuje, choć odpowiedzieć na to pytanie być może pomoże nam Policja, której funkcjonariusze prowadzili obdukcje. Przy ulicy Nad Torem po północy zniszczono kilka banerów wyborczych kandydatów z różnych komitetów oraz obwieszczenia wyborcze.

Opublikowano w Bydgoszcz

Wybory samorządowe będą odbywać się w niedzielę w godzinach 7:00 – 21:00. Są one najbardziej skomplikowane, gdyż łącznie oddamy w zależności od miejsca zamieszkania 3 lub 4 głosy. Wyjaśniamy, w jaki sposób właściwie spełnić swój obywatelski obowiązek.

Opublikowano w Regionalne

Warte obejrzenia

« Październik 2014 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
  • Ministerstwo chce, aby media były bardziej niezależne. Media samorządowe mogą czekać ograniczenia

    W poniedziałek Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego zapowiedziało początek prac nad nową ustawą medialną, która ma zapewnić większy pluralizm. W założeniach resortu wskazano też na problem mediów wydawanych przez samorządy.

  • Sytuacja finansowa samorządów może się poprawić w 2025 roku. Jest projekt

    Pod koniec czerwca lub w pierwszych dniach lipca ma zostać skierowany do konsultacji publicznych projekt nowych przepisów dotyczących finansowania jednostek samorządu terytorialnego. To odpowiedź na spustoszenie, jakie wywołały w samorządowych budżetach zmiany wprowadzone m.in. przez Polski Ład. Ministerstwo Finansów chce, aby reforma zaczęła obowiązywać już z początkiem 2025 roku. Z wyliczeń resortu wynika, że dzięki nim w przyszłym roku do JST trafiłoby o kilkadziesiąt miliardów złotych więcej niż w obecnym.

Wiadomości z regionu