Jesteś tutaj: HomeMagazynArtykuły filtrowane wg daty: piątek, 14 listopad 2014
sobota, 15 listopad 2014 00:01

Rozpoczyna się cisza wyborcza

W ostatnich tygodniach głównym tematem publikacji medialnych była kampania wyborcza, którą mogli Państwo obserwować także na ulicach miast i wsi. O północy rozpoczęła się cisza wyborcza, czyli zakazane jest prowadzenie wszelkiej agitacji oraz publikowanie sondaży. Jest to czas, w którym wyborcy w spokoju mają się zastanowić, na kogo zechcą oddać głos w niedzielę.

Opublikowano w Regionalne

W piątek pracownicy Zarządu Dróg Powiatowych w Inowrocławiu w godzinach swojej pracy wyrwali materiały wyborcze należące do kandydatów – Adama Banaszaka, Jarosława Pomagiera i Gustawa Nowickiego. Sprawa została zgłoszona policji.

Opublikowano w Inowrocław

Do ciszy wyborczej pozostały już zaledwie godziny, po północy prowadzenie kampanii wyborczej będzie zabronione. Patrząc na kampanie z przed 4 lat z całą świadomością mogę stwierdzić, że tegoroczna była zupełnie inna, co widać już po samej estetyce.

Opublikowano w Bydgoszcz
piątek, 14 listopad 2014 16:48

DK nr 15 dopiero przedsięwzięciem rezerwowym

W przyjętym w tym tygodniu przez rząd Kontrakcie Terytorialnym dla województwa kujawsko-pomorskiego znalazł się zapis dotyczący rozbudowy drogi krajowej nr 15 z Inowrocławia do Torunia. Jest to zadanie uznane jako rezerwowe/warunkowe, czyli może być zrealizowane w najbliższej perspektywie unijnej, ale nie musi.

Opublikowano w Inowrocław
piątek, 14 listopad 2014 16:40

Czy grozi nam utrata Opery i Filharmonii?

Taką obawę na Facebook-u wyraził przewodniczący Rady Miasta Bydgoszczy Roman Jasiakiewicz. W rozmowie z nami przyznaje jednak, że jego obawy są uzasadnione. Zarówno Filharmonia Pomorska oraz Opera Nova są instytucjami zarządzanymi przez województwo, pojawiają się jednak zarzuty, że nie są one należnie finansowane.

Opublikowano w Bydgoszcz
piątek, 14 listopad 2014 16:28

Omówienie Kontraktu Terytorialnego

Jedną z ważniejszych informacji tego tygodnia było przyjęcie przez rząd Kontraktu Terytorialnego dla województwa kujawsko-pomorskiego. Odchodząc od politycznych aspektów, omawiamy jego zawartość merytoryczną.

Opublikowano w Regionalne

Prezydent Inowrocławia Ryszard Brejza i burmistrz Kruszwicy Dariusz Witczak podpisali list intencyjny na rzecz inwestycji turystyczno-rekreacyjnych, z kluczowym wybudowaniem ścieżki rowerowej łączącej obie gminy. Sygnatariuszem tego porozumienia jest też gmina wiejska Inowrocław.

Opublikowano w Inowrocław

To w Bydgoszczy ma powstać Zarząd Dorzecza Wisły, najważniejsza instytucja zarządzająca najdłuższą polską rzeką. Z jednej strony będzie to dla grodu założonego przez Kazimierza Wielkiego prestiż, z drugiej natomiast wielka szansa. Profesor UKW Zygmunt Babiński chciałby powołać w naszym mieście Europejskie Centrum Rewitalizacji Dróg Wodnych.

Opublikowano w Bydgoszcz
piątek, 14 listopad 2014 14:41

PKW optymistycznie patrzy na wybory

W piątek odbyła się w Warszawie konferencja prasowa Państwowej Komisji Wyborczej. Będą to pierwsze wybory samorządowe od wejścia w życie nowej ustawy Kodeks Wyborczym, co wymagało z kolei napisania nowego oprogramowania, które jak wynika z publikacji medialnych sprawia pewne problemy. PKW patrzy na tę kwestię jednak optymistycznie licząc, że zliczanie wyników wyborczych będzie przeprowadzone bez większych problemów. Nowych radnych powinniśmy poznać zatem w poniedziałek wieczorem.

Opublikowano w Regionalne
piątek, 14 listopad 2014 08:20

Żegnają się z Radą Miasta

W niedzielę bydgoszczanie wybiorą skład Rady Miasta Bydgoszczy nowej kadencji. Większość miejskich radnych zabiegać będzie o reelekcję, są jednak tacy, o których już dzisiaj wiemy, że w bydgoskiej radzie nie zasiądą. Trójka z nich zabiega o to, aby móc reprezentować Bydgoszcz w Sejmiku.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Sierpień 2021 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
  • Ministerstwo chce, aby media były bardziej niezależne. Media samorządowe mogą czekać ograniczenia

    W poniedziałek Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego zapowiedziało początek prac nad nową ustawą medialną, która ma zapewnić większy pluralizm. W założeniach resortu wskazano też na problem mediów wydawanych przez samorządy.

  • Sytuacja finansowa samorządów może się poprawić w 2025 roku. Jest projekt

    Pod koniec czerwca lub w pierwszych dniach lipca ma zostać skierowany do konsultacji publicznych projekt nowych przepisów dotyczących finansowania jednostek samorządu terytorialnego. To odpowiedź na spustoszenie, jakie wywołały w samorządowych budżetach zmiany wprowadzone m.in. przez Polski Ład. Ministerstwo Finansów chce, aby reforma zaczęła obowiązywać już z początkiem 2025 roku. Z wyliczeń resortu wynika, że dzięki nim w przyszłym roku do JST trafiłoby o kilkadziesiąt miliardów złotych więcej niż w obecnym.

Wiadomości z regionu