Jesteś tutaj: HomeMagazynArtykuły filtrowane wg daty: poniedziałek, 24 listopad 2014

W dniu 11 listopada dawni znajomi odwiedzili grób kolegi, który spoczywa na cmentarzu przy ulicy Ludwikowo. Tego dnia mijała bowiem rocznica śmierci Grzegorza. Na cmentarz zabrali będącą już w starszym wieku matkę. Atmosferę zadumy popsuł widok samochodu z osobą filmującą zza płotu. Byli to nieumundurowani policjanci.

Opublikowano w Bydgoszcz

Europosłowie Prawa i Sprawiedliwości na trwającej obecnie sesji plenarnej Parlamentu Europejskiego w Strasburgu złożyli wniosek, aby Komisja Europejska wydała oświadczenie w sprawie zagrożeń dla demokracji w Polsce. Ich wniosek został odrzucony w głosowaniu.

Opublikowano w Regionalne

Tego dnia o 17:30 odbywać będą się dyskusję z kandydatami na prezydenta Inowrocławia. W studiu TVP w Bydgoszczy redaktor prowadząca będzie przepytywać prezydenta Ryszarda Brejzę, z kolei w Cechu Rzemiosł przy ulicy Poznańskiej w Inowrocławiu jego kontrkandydat Marcin Wroński będzie do dyspozycji z mieszkańców.

Opublikowano w Inowrocław
poniedziałek, 24 listopad 2014 20:10

PiS i SLD oraz gry przed II turą

Do ciszy wyborczej zostały raptem cztery dni, a PiS i SLD jeszcze nie wskazali swoim wyborcom na kogo głosować – Rafała Bruskiego i Konstantego Dombrowicza. O ile w przypadku pierwszej partii poparcie dla Dombrowicza to kwestia czasu, to w SLD naturalnym kandydatem wydaje się Bruski tyle, że w partii lewicowej jest duża niechęć do ponownej współpracy z PO.

Opublikowano w Bydgoszcz

1200 skontrolowanych kierowców, to efekt poniedziałkowej akcji przeprowadzonej przez nakielską drogówkę w Szubinie. Jak się niestety okazało, wśród nich znalazły się 4 osoby będące pod wpływem alkoholu.

Opublikowano w Krajna i Pałuki

W opinii rozpoznającej wniosek Porozumienia Dombrowiczego w imieniu Sądu Okręgowego w Bydgoszczy sędzi, prezydent Rafał Bruski zgodnie ze swobodą wypowiedzi mógł ocenić krytycznie sposób prowadzenia kampanii przez swojego rywala, stąd też nie doszło do naruszenia dóbr osobistych. Mówiąc w skrócie, wniosek złożony przez pełnomocnika KWW Porozumienie Dombrowicza prof. Janusza Golinowskiego został oddalony.

Opublikowano w Bydgoszcz
poniedziałek, 24 listopad 2014 14:07

Dość kuriozalna sprawa wyborcza w Więcborku

Mieszkańcy Więcborka nie wiedzą kto będzie radnym – informuje nas redakcja portalu E-Krajna.pl. Okazuje się bowiem, że według Miejskiej Komisji Wyborczej w Wiecborku radną gminy została Grażyna Witczak. Z kolei z obwieszczenia wydanego przez Komisarza Wyborczego w Bydgoszczy wynika, iż radnym został Stanisław Wegner.

Opublikowano w Regionalne
poniedziałek, 24 listopad 2014 13:47

W sądzie trwa spór o wypowiedź Bruskiego

Czy Rafał Bruski naruszył dobra osobiste Konstantego Dombrowicza? Najprawdopodobniej dzisiaj po godzinie 15 poznamy odpowiedź na to pytanie. Przed południem odbyło się posiedzenie w tej sprawie, w czasie którego odsłuchano audycję TVP Bydgoszcz ,,Zbliżenia” z 19 listopada, gdy z ust Bruskiego miały paść kontrowersyjne sformułowania.

Opublikowano w Bydgoszcz
poniedziałek, 24 listopad 2014 13:18

Oświadczenie Romana Jasiakiewicza w sprawie II tury

Cieszący się dość dużym poparciem radny Sejmiku Roman Jasiakiewicz zabrał głos w sprawie możliwości poparcia któregoś z uczestników II tury wyborów prezydenckich w Bydgoszczy. Podjęcie decyzji sankcjonuje tym, kto otrzyma oficjalną nominację na stanowisko marszałka województwa z ramienia zwycięskiej w wyborach do Sejmiku Platformy Obywatelskiej.

Opublikowano w Bydgoszcz

Startujący z 7 pozycji na liście PO w okręgu 1 Andrzej Kaczmarek cały czas ma szansę na zostanie radnym. Wszystko dzięki dość dobremu wynikowi w ubiegłotygodniowym głosowaniu i faktu, iż zastępca prezydenta Grażyna Ciemniak najprawdopodobniej radną miejską nie będzie chciała być.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Czerwiec 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
  • Ministerstwo chce, aby media były bardziej niezależne. Media samorządowe mogą czekać ograniczenia

    W poniedziałek Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego zapowiedziało początek prac nad nową ustawą medialną, która ma zapewnić większy pluralizm. W założeniach resortu wskazano też na problem mediów wydawanych przez samorządy.

  • Sytuacja finansowa samorządów może się poprawić w 2025 roku. Jest projekt

    Pod koniec czerwca lub w pierwszych dniach lipca ma zostać skierowany do konsultacji publicznych projekt nowych przepisów dotyczących finansowania jednostek samorządu terytorialnego. To odpowiedź na spustoszenie, jakie wywołały w samorządowych budżetach zmiany wprowadzone m.in. przez Polski Ład. Ministerstwo Finansów chce, aby reforma zaczęła obowiązywać już z początkiem 2025 roku. Z wyliczeń resortu wynika, że dzięki nim w przyszłym roku do JST trafiłoby o kilkadziesiąt miliardów złotych więcej niż w obecnym.

Wiadomości z regionu