Jesteś tutaj: HomeMagazynArtykuły filtrowane wg daty: środa, 12 listopad 2014
środa, 12 listopad 2014 21:38

Polityk wie lepiej czego potrzebują rodziny

Marszałek Piotr Całbecki przedstawiając swoją wizję wspierania rodzicielstwa, zapewne chciał zrobić dobre wrażenie przed prezydentem Bronisławem Komorowskim. Wypowiedź przedstawicieli Związku Dużych Rodzin mogła wprowadzić go jednak w pewne zakłopotanie.

Opublikowano w Bydgoszcz

Zdaniem kandydata Nowej Prawicy Marcina Sypniewskiego problemem bydgoszczan nie jest brak możliwości wykąpania się na miejscu w aquaparku, ale brak warunków sprzyjających rozwojowi zawodowemu. Prezentujemy nasz kolejny wywiad przedwyborczy.

Opublikowano w Bydgoszcz
środa, 12 listopad 2014 17:56

Radny pozywa prezydenta

Sprawa nie została co prawda złożona w trybie wyborczych, choć dotyczy kwestii wypowiedzianej w okresie kampanii wyborczej. Radny Jacek Olech uważa, że prezydent Ryszard Brejza naruszył jego dobra osobiste na październikowej sesji Rady Miejskiej, dlatego dzisiaj złożył w Wydziale Cywilnym Sądu Okręgowego w Bydgoszczy pozew.

Opublikowano w Inowrocław

W poniedziałek odbyło się spotkanie w Warszawie minister Marii Wasiak z marszałkiem Piotrem Całbeckim i prezydentem Rafałem Bruskim w sprawie Kontraktu Terytorialnego, który rząd przed tygodniem odrzucił. Owocem tego spotkania jest przyjecie dokumentu przez Radę Ministrów na dzisiejszym posiedzeniu. Jutro najprawdopodobniej zostanie on podpisany uroczyście w Ostromecku z udziałem premier Ewy Kopacz. Dla Bydgoszczy niestety zbyt wiele się nie zmieniło.

Opublikowano w Regionalne

We wtorek w Monaco Rada Międzynarodowego Stowarzyszenia Federacji Lekkoatletycznych IAAF wybierze gospodarza Interkontynentalnego Pucharu Świata w 2018 roku. O organizację tej imprezy zabiega Bydgoszcz i czeska Ostrawa.

Opublikowano w Sport

Na bydgoskiej konferencji poświęconej dobrym praktykom samorządowym na rzecz wspierania dużych rodzin gościł prezydent Rzeczypospolitej Bronisław Komorowski, który w swoich wystąpieniach podkreśla, że demografia jest jednym z głównych wyzwań dla Polski.

Opublikowano w Bydgoszcz
środa, 12 listopad 2014 14:10

Lewica podkreśla: Bydgoszcz nie ma lidera

Posłowie SLD i Twojego Ruchu na dzisiejszej konferencji prasowej żalili się na złą współpracę z prezydentem Rafałem Bruskim. Podobną opinie wyraziła w imieniu lewicowych radnych Sejmiku Elżbieta Krzyżanowska. Wspólnie wszyscy zaapelowali o zmianę na fotelu prezydenta, proponując wspólną kandydatkę Annę Mackiewicz.

Opublikowano w Bydgoszcz

Jako pierwszy odsłonięcia bydgoskiego autografu doktorowi Zbigniewowi Pawłowiczowi gratulował główny aktor ceremonii prezydent Rafał Bruski – ten sam, który ściska rękę Pawłowiczowi na bilbordach wyborczych. Z uroczystości, która powinna łączyć bydgoszczan, zrobiliśmy element kampanii wyborczej.

Opublikowano w Bydgoszcz

Na ostatniej roboczej sesji Rady Miejskiej Inowrocławia radny Jacek Olech pytał w interpelacji o funkcjonowanie portalu internetowego dla inwestorów i przedsiębiorców. W odpowiedzi dowiedział się, że on nie powstał, co miejskiego rajce bardzo dziwi, gdyż służące promocji ratusza narzędzia informacyjne powstały znacznie szybciej.

Opublikowano w Inowrocław
środa, 12 listopad 2014 08:22

Nieczysta kampania wyborcza na ulicy

W ostatnich dniach dość powszechne stało się zjawisko niszczenia materiałów wyborczych. Na ulicach zauważyć można wiele pociętych banerów, wandale wypisują na materiałach wyborczych także wulgarne słowa oraz je przypalają. Zapewne za częścią tego typu ekscesów stoją osoby wracające w nocy z imprez, ale nie można wykluczyć też celowego działania oponentów politycznych. Do tej pory jednak nikogo na gorącym uczynku nie złapano, a same komitety wyborcze nie chcą nikogo oskarżać.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Czerwiec 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
  • Ministerstwo chce, aby media były bardziej niezależne. Media samorządowe mogą czekać ograniczenia

    W poniedziałek Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego zapowiedziało początek prac nad nową ustawą medialną, która ma zapewnić większy pluralizm. W założeniach resortu wskazano też na problem mediów wydawanych przez samorządy.

  • Sytuacja finansowa samorządów może się poprawić w 2025 roku. Jest projekt

    Pod koniec czerwca lub w pierwszych dniach lipca ma zostać skierowany do konsultacji publicznych projekt nowych przepisów dotyczących finansowania jednostek samorządu terytorialnego. To odpowiedź na spustoszenie, jakie wywołały w samorządowych budżetach zmiany wprowadzone m.in. przez Polski Ład. Ministerstwo Finansów chce, aby reforma zaczęła obowiązywać już z początkiem 2025 roku. Z wyliczeń resortu wynika, że dzięki nim w przyszłym roku do JST trafiłoby o kilkadziesiąt miliardów złotych więcej niż w obecnym.

Wiadomości z regionu