Jesteś tutaj: HomeMagazynArtykuły filtrowane wg daty: czwartek, 20 listopad 2014
czwartek, 20 listopad 2014 22:35

Wjechał na tory mimo opuszczanego szlabanu

W Polednie w powiecie świeckim 20-latek przy opuszczonych półszlabanach wjechał na zamknięty przejazd kolejowy. Za swój wyczyn został ukarany karą 11 punktów karnych i 1000 złotowym mandatem. Można powiedzieć tylko, gdyż gdyby doszło do kolizji z jadącym pociągiem, konsekwencje byłyby znacznie większe.

Opublikowano w Regionalne
czwartek, 20 listopad 2014 19:19

Ruch Narodowy organizuje pikietę pod PKW

,,STOP manipulacjom wyborczym” – to tytuł pikiety, która odbędzie się w sobotę o godzinie 17:00 pod przedstawicielstwem PKW w Bydgoszczy, które mieści się w Urzędzie Wojewódzkim. Protest ma dotyczyć skandalicznej organizacji wyborów samorządowych.

Opublikowano w Bydgoszcz
czwartek, 20 listopad 2014 18:42

Minister Schetyna odwiedzi Bydgoszcz

W piątek w Muzeum Dyplomacji i Uchodźstwa Polskiego, które mieści się na obiekcie UKW, gościł będzie Minister Spraw Zagranicznych Grzegorz Schetyna. Będzie to kolejna wizyta wysokiego przedstawiciela państwa w naszym mieście.

Opublikowano w Bydgoszcz

Pomiędzy kandydatami na prezydenta Inowrocławia nie ma zgody w jakiej formie powinna się ona odbyć. Najważniejsze jedna, że oboje są zainteresowani samym faktem debatowania. W mojej opinii nic nie stoi na przeszkodzie, aby odbyły się dwie debaty.

Opublikowano w Inowrocław
czwartek, 20 listopad 2014 16:58

Ustalono już nazwiska radnych Sejmiku

Cztery dni od zakończenia głosowania udało się PKW w końcu ustalić wyniki wyborów do Sejmiku Wojewódzkiego. W skali województwa wygrywa PO z 14 mandatami, w zachodniej części regionu najlepszy wynik uzyskuje jednak PSL z 6 mandatami.

Opublikowano w Regionalne

Sztab wyborczy Platformy Obywatelskiej zarzuca, że pełnomocnik komitetu Porozumienia Dombrowicza prof. Janusz Golinowski wykorzystał autorytet Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego dla uwiarygodnienia przygotowanego przez ten komitet sondażu.

Opublikowano w Bydgoszcz
czwartek, 20 listopad 2014 16:20

Stawicka i Nowowiejski popierają Dombrowicza

Konstanty Dombrowicz zamierza budować porozumienie na rzecz odsunięcia Rafała Bruskiego od władzy. Jako pierwsi przyłączyli się do niego kandydaci na prezydentów: Małgorzata Stawicka i Mariusz Nowowiejski. Dombrowicz liczy jednak na kolejnych sojuszników w tym z PiS i SLD.

Opublikowano w Bydgoszcz
czwartek, 20 listopad 2014 15:53

Poseł ma obawy co do budowy drogi S10

Zdaniem posła zasiadającego w komisji infrastruktury Piotra Króla budowa drogi S10 z Torunia do Bydgoszczy i Piły nie znajduje się w dokumentach rządowych do roku 2023, z tego powodu parlamentarzysta ma poważne obawy, czy zostanie ona zrealizowana kiedykolwiek.

Opublikowano w Bydgoszcz

Zdaniem Romana Jasiakiewicza, który w niedziele został wybrany radnym Sejmiku wybór Piotra Całbeckiego na marszałka będzie policzkiem dla Bydgoszczy i długofalowo może on prowadzić do rozpadu województwa kujawsko-pomorskiego.

Opublikowano w Bydgoszcz
czwartek, 20 listopad 2014 11:10

Nieoficjalne wyniki do Sejmiku

Dopiero w środę wieczorem do Wojewódzkiej Komisji Wyborczej w Toruniu wpłynęły protokoły z miejskich i powiatowych komisji, co pozwoliło na ustalenie wstępnych wyników. Wybory wygra PO z 14 mandatami, drugi wynik przypadnie PSL z 7, trzeci PiS z 7, próg wyborczy przekroczyło także SLD z 2 mandatami.

Opublikowano w Regionalne

Warte obejrzenia

« Czerwiec 2020 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          
  • Ministerstwo chce, aby media były bardziej niezależne. Media samorządowe mogą czekać ograniczenia

    W poniedziałek Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego zapowiedziało początek prac nad nową ustawą medialną, która ma zapewnić większy pluralizm. W założeniach resortu wskazano też na problem mediów wydawanych przez samorządy.

  • Sytuacja finansowa samorządów może się poprawić w 2025 roku. Jest projekt

    Pod koniec czerwca lub w pierwszych dniach lipca ma zostać skierowany do konsultacji publicznych projekt nowych przepisów dotyczących finansowania jednostek samorządu terytorialnego. To odpowiedź na spustoszenie, jakie wywołały w samorządowych budżetach zmiany wprowadzone m.in. przez Polski Ład. Ministerstwo Finansów chce, aby reforma zaczęła obowiązywać już z początkiem 2025 roku. Z wyliczeń resortu wynika, że dzięki nim w przyszłym roku do JST trafiłoby o kilkadziesiąt miliardów złotych więcej niż w obecnym.

Wiadomości z regionu