Jesteś tutaj: HomeSportArtykuły filtrowane wg daty: wtorek, 02 sierpień 2016

Wczoraj w wieku 89 lat zmarł kard. Franciszek Macharski, były metropolita krakowski. Jak przyznaje były prezydent Bydgoszczy Roman Jasiakiewicz, Macharski darzył miasto nad Brdą dużą sympatią – w młodości znał również tragicznie zamordowanego prezydenta Bydgoszczy Leona Barciszewskiego.

Opublikowano w Bydgoszcz

Za przejechanie rowerem przez przejście dla pieszych grozi mandat w wysokości 100 zł. Nie będzie wówczas żadnym usprawiedliwieniem fakt, że infrastruktura nie jest dostosowana dla rowerzystów. Nie mniej jednak od roku nie możemy się doprosić od drogowców, aby Rondo Grunwaldzkie stało się bardziej przyjazne użytkownikom jednośladów.

Opublikowano w Bydgoszcz

W Toruniu wybuchła burza wokół problemów Wyższej Szkoły Filologii Hebrajskiej. Nie jest to jednak tylko i wyłącznie problem toruński, gdyż bardzo duże pieniądze na jej uruchomienie przeznaczono z wojewódzkiej puli Regionalnego Programu Operacyjnego – 10 mln zł. Były to środki inwestycyjne, które dzisiaj okazują się nietrafione.

Opublikowano w Regionalne

Jak ustaliliśmy – zapadł wyrok na dodatki Inowrocław i Gniewkowo do Expressu Bydgoskiego. Oznacza to, że Express Media swoją obecność w powiecie inowrocławskim ograniczy do bezpłatnego Tygodnika Powiatu i Gmin Inowrocław, który jest współredagowany przez Starostwo Powiatowe w Inowrocławiu. Powagi sprawie dodaje fakt, iż są to decyzje zapadające w niemieckiej grupie kapitałowej i nie można wykluczyć, że podobne kroki podjęte będą również w innych powiatach województwa kujawsko-pomorskiego.

Opublikowano w Inowrocław

Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski już w niedziele mówił, że Światowe Dni Młodzieży okazały się sukcesem promocyjnym dla jego miasta, gdyż o Krakowie pisze się na całym świecie. Nie wiem czy Bydgoszcz równie wnikliwie prowadzi monitoring zagranicznych mediów, ale dzięki Mistrzostwom Świata U20 nazwa naszego miasta jest dość popularna. Do tego stopnia, że ciężko zliczyć jest liczbę zagranicznych publikacji poświęconych Bydgoszczy.

Opublikowano w Bydgoszcz

W piątek zakończyło się ćwiczenie Resolute Support 16-3, w którym uczestniczyło około 500 oficerów z około 30 państw, członków NATO i krajów partnerskich. Mniej więcej połowa uczestników szkolenia wkrótce rozpocznie misję w Afganistanie. Ćwiczenia miały przygotować przyszłych dowódców Train Advice Assist Command (TAAC).

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Marzec 2016 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31