Jesteś tutaj: HomeNakielskiArtykuły filtrowane wg daty: piątek, 15 grudzień 2023

Początek 2023 roku przyniósł w Polsce spadek zapotrzebowania na nowe powierzchnie magazynowe, ożywienie przynosi dopiero III kwartał. CTP planuje w Bydgoszczy budowę nowego parku logistycznego.

Opublikowano w Bydgoszcz

Dzisiaj w Brukseli zakończył się szczyt Rady Unii Europejskiej, w którym Polskę reprezentował nowo wybrany premier Donald Tusk. To będzie też główny temat dzisiejszego Przeglądu zagranicznego.

Opublikowano w Magazyn

W piątek poseł Paweł Szrot otworzył w Bydgoszczy biuro poselskie przy Wełnianym Rynku. Wiele osób miało po wyborach wątpliwości na ile aktywny lokalnie będzie parlamentarzysta związany z Białymstokiem, a zawodowo z Warszawą. Szrot zapowiada, że chce każdego tygodnia poświęcać dwa dni na aktywność w okręgu.

Opublikowano w Bydgoszcz
piątek, 15 grudzień 2023 16:08

Inowrocław wciąż bez projektu budżetu

Mija dzisiaj dokładnie miesiąc od ustawowego terminu, w którym prezydenci miast powinni przedstawić projekty budżetu na 2024 rok. W przypadku Inowrocławia tego obowiązku nie dochowano, bo 15 listopada nikt nie pełnił w tym mieście funkcji prezydenta. Komisarz Marek Słabiński pojawił się dopiero pod koniec listopada, do dzisiaj jednak ani radni, ani do informacji mieszkańców projekt nie został zaprezentowany, bowiem nadal jest dopracowywany.

Opublikowano w Inowrocław

Z dokumentów finansowych Torunia wynika, że miasto to zakończy 2023 rok z kwotą 1 mld i 168 mln zł długu. W przypadku Bydgoszczy prognozuje się, że będzie to 1 mld i 12 mln zł, mamy zatem zadłużenie Torunia wyższe o ponad 100 mln zł. To jednak tylko liczby bezwzględne, bo proporcjonalnie to mamy właściwie przepaść między długiem Torunia i Bydgoszczy.

Opublikowano w Regionalne

Warte obejrzenia

« Marzec 2016 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      
  • Szkoły nie przygotowują uczniów na wejście w dorosłość. Oceny wciąż ważniejsze od kompetencji przyszłości i kreatywności

    Około 40 proc. uczniów, zarówno szkół podstawowych, jak i średnich, uważa, że popełnienie błędu oznacza, że nie są mądrzy – wynika z raportu „Mogę wszystko. Co na to współcześni uczniowie?” Fundacji Teach for Poland. Obawa przed byciem tak odbieranym powoduje także, że wielu z nich nie zadaje pytań, kiedy czegoś nie wiedzą. – W konsekwencji za kilkanaście lat będziemy społeczeństwem, które będzie się bało innowacji i zmian – ocenia Katarzyna Nabrdalik, prezeska Fundacji Teach for Poland. Wielu uczniów regularnie stawia sobie cele i do nich dąży, ale często kojarzą się one z ocenami. To wyniki w nauce, a nie rozwój umiejętności, są traktowane jako wyznacznik sukcesu.

  • Marszałek chciałby rozmawiać tylko o tym co wygodne, ale to pokazuje kryzys samorządności wojewódzkiej

    Gdy w poniedziałek ukazała się u nas publikacja o tym, że ,,media władzy”, czyli wydawane za nasze pieniądze przez samorządy i tworzone przez urzędników przemilczały krytyczny dla promu w Solcu Kujawskim raport NIK, w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu odbywała się sesja Sejmiku Województwa. Po wypowiedziach marszałka Piotra Całbeckiego nie należy się specjalnie dziwić, że podlegli mu pracownicy Kujawsko-Pomorskiego Funduszu Rozwoju temat przemilczeli w ramach swoich mediów.

Wiadomości z regionu