Jesteś tutaj: HomeNakielskiArtykuły filtrowane wg daty: niedziela, 31 grudzień 2023

To będzie już po raz 11. w Bydgoszczy – w najbliższą sobotę przypada Święto Objawienia Pańskiego, nazwane popularnie Trzema Królami na pamiątkę oddania pokłonu narodzonemu Jezusowi Chrystusowi przez trzech mędrców ze wschodu, niektórzy mówią, że byli to też władcy, stąd też nawiązanie do króli. Przez Polskę przejdzie tego dnia kilkaset orszaków, bydgoski zaliczany co roku jest do największych.

Opublikowano w Bydgoszcz

Dzisiaj pożegnamy 2023 rok, aby po północy powitać 2024 rok. Jak co roku z tej okazji kierujemy do naszych czytelników życzenia, chcąc aby miały także głębsze przesłanie. Będą one jednak maksymalnie skondensowane szanując Państwa czas w wierze przedsylwestrowych przygotowań.

Opublikowano w Regionalne

Noc sylwestrowa to trudny czas dla zwierząt, które odczuwają ogromny stres gdy strzelają fajerwerki. W ostatnich latach coraz więcej się o tym mówi, przez co wzrasta świadomość społeczna, w świetle prawa można jednak co najwyżej apelować do mieszkańców. Z takimi apelami wyszły do swoich mieszkańców władze Bydgoszczy i Inowrocławia.

Opublikowano w Regionalne

Warte obejrzenia

« Marzec 2016 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      
  • Szkoły nie przygotowują uczniów na wejście w dorosłość. Oceny wciąż ważniejsze od kompetencji przyszłości i kreatywności

    Około 40 proc. uczniów, zarówno szkół podstawowych, jak i średnich, uważa, że popełnienie błędu oznacza, że nie są mądrzy – wynika z raportu „Mogę wszystko. Co na to współcześni uczniowie?” Fundacji Teach for Poland. Obawa przed byciem tak odbieranym powoduje także, że wielu z nich nie zadaje pytań, kiedy czegoś nie wiedzą. – W konsekwencji za kilkanaście lat będziemy społeczeństwem, które będzie się bało innowacji i zmian – ocenia Katarzyna Nabrdalik, prezeska Fundacji Teach for Poland. Wielu uczniów regularnie stawia sobie cele i do nich dąży, ale często kojarzą się one z ocenami. To wyniki w nauce, a nie rozwój umiejętności, są traktowane jako wyznacznik sukcesu.

  • Marszałek chciałby rozmawiać tylko o tym co wygodne, ale to pokazuje kryzys samorządności wojewódzkiej

    Gdy w poniedziałek ukazała się u nas publikacja o tym, że ,,media władzy”, czyli wydawane za nasze pieniądze przez samorządy i tworzone przez urzędników przemilczały krytyczny dla promu w Solcu Kujawskim raport NIK, w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu odbywała się sesja Sejmiku Województwa. Po wypowiedziach marszałka Piotra Całbeckiego nie należy się specjalnie dziwić, że podlegli mu pracownicy Kujawsko-Pomorskiego Funduszu Rozwoju temat przemilczeli w ramach swoich mediów.

Wiadomości z regionu